TYP: a1

Noworoczne podziękowania i pozdrowienia z pokładu s/y SELMA EXPEDITIONS

poniedziałek, 4 stycznia 2016
Informacja prasowa | J.J. Cieliszak
Ostatni dzień grudnia przyniósł wieści o rozstrzygnięciach konkursów żeglarskich, przede wszystkim "REJS ROKU 2015" oraz "SREBRNY SEKSTANT".W ostatnim roku Wysokie Jury tych konkursów zauważyło i doceniło 9 wyjątkowych rejsów. To szczególny zaszczyt, że znalazły się wśród nich 3 rejsy realizowane przez Selma Expeditions:
  • Rejs na antarktyczne Morze Rossa w ramach wyprawy "SELMA-ANTARKTYDA-WYTRWAŁOŚĆ" zakończony rekordem świata w kategorii - "Najdalej na południe";
  • Rejs z Grenlandii na Alaskę przez arktyczne Przejście Północno-Zachodnie oraz -
  • Rejs przez Pacyfik: Alaska-Patagonia 8800 mil non-stop.Jak mawia kapitan Piotr Kuźniar - "...Każdy kto żegluje wie, że jachty, chociaż często mają duszę, ale same nie pływają. A za sukcesem każdego rejsu stoi nie tylko kapitan, ale również cała załoga i zespół brzegowy".

Dlatego obecnie przyznawane nagrody oraz wyróżnienia kapitan Kuźniar (obecnie w rejsie na Antarktydę) dedykuje wszystkim, którzy już pływali i tym, którzy jeszcze będą żeglować - na Selmie. "... Dziękuję wszystkim Selmowiczom. Każdy ma swój wkład w sukces Selmy. Bez Was nie dopłynęlibyśmy tak daleko. Te nagrody i wyróżnienia zdobyliśmy wspólnie...".

Dziękujemy także wszystkim dziennikarzom i redakcjom, które pomagają przekazywać informacje o rejsach Selmy. To dzięki nim tak wiele osób żegluje razem z Selmą.Uroczyste wręczenie nagród REJS ROKU i SREBRNY SEKSTANT nastąpi jak co roku na początku marca w Dworze Artusa w Gdańsku.

Jednocześnie przypominamy, że w dalszym ciągu trwa konkurs "ŻEGLARZ ROKU 2015" magazynu WIATR. Głosy można oddawać do końca stycznia 2016 - tutaj: www.wiatr.pl/konkurs.

Źródło: Selma Expeditions.com
TYP: a3
0 0
Komentarze