TYP: a1

Największy kontenerowiec świata zawinął do Gdańska

czwartek, 29 czerwca 2017
Z mediów/MF

Do głębokowodnego terminalu DCT w Gdańsku 28 czerwca przypłynął gigantyczny kontenerowiec należący do armatora OOCL – Hong Kong.

 

OOCL Hong Kong to najnowszy statek floty kontenerowej na rynku żeglugowym, który został wybudowany w Korei Południowej w 2017 r. przez Samsung Shipbuilding & Heavy Industries Company Limited. Mierzący niemal 400 m długości oraz 58,8 m szerokości kontenerowiec może zabrać na swój pokład 21 413 TEU i jest największą tego typu jednostka na świecie.

Kontenerowiec w Gdańsku został uroczyście powitany - w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, armatora OOCL, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz dziennikarze.

OOCL Hong Kong będzie regularnie zawijać do Gdańska w ramach międzykontynentalnego serwisu kontenerowego łączącego Azję z Europą (serwis realizują statki armatorów tworzących konsorcjum Ocean Alliance).

Tagi: kontenerowiec, transport, flota,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 July

Opuszczono banderę na żaglowcu "Lwów" i wycofano z eksloatacji ten słynny statek szkolny
środa, 30 lipca 1930
Z Hawru do Gdyni wyruszył "Jean Madeleine" zbudowany na bazie kutra pilotowego, który w Polsce otrzymał nazwę "Junak"; był to jeden z pierwszych polskich jachtów morskich, którym dowodził Mariusz Zaruski
sobota, 30 lipca 1927