TYP: a1

Międzyzdroje. Śmiertelny skok z mola

niedziela, 26 września 2021
Z mediów

W Międzyzdrojach w piątkowe popołudnie doszło do tragedii. 47-letni mężczyzna skoczył z molo do morza. Na ratunek ruszyli plażowicze, którzy wyciągnęli go na brzeg. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.

 

Jak stwierdzono, mężczyzna skoczył do wody samodzielnie – policja już wykluczyła wykluczyła samobójstwo oraz udział osób trzecich. Skoczka niemal natychmiast przykryły fal. Na ratunek rzucili się plażowicze, w tym m.in. burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, który przez wiele lat był ratownikiem wodnym, a także ratownik górniczy, który był na urlopie nad morzem. Na miejsce zadysponowano WOPR, cztery zastępy straży pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo starań najpierw plażowiczów, a potem ratowników, którzy ponad 30 minut próbowali przywrócić mu funkcje życiowe, mężczyzna zmarł.

 

Tagi: Międzyzdroje
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941