TYP: a1

Kobieta za burtą

czwartek, 9 września 2021
Z mediów

Holenderska Straż Przybrzeżna uratowała kobietę, która znajdowała się w Morzu Północym, aż 10 km od brzegu.

 

Kobieta miała wiele szczęścia, bo zauważyła ją załoga belgijskiego jachtu, który akurat pływał w tej okolicy. Znajdująca się w wodzie ofiara machała rękoma, wzywając pomocy. Na pomoc wezwano Straż Przybrzeżną,, która natychmiast ściągnęła helikopter SAR i wysłała łódź ratunkową z portu w Scheveningen. Kobietę udało się wyciągnąć z wody i helikopter zabrał ją do szpitala z objawami hipotermii.

Straż Przybrzeżna Holandii bada, w jaki sposób kobieta znalazła się w wodzi. Wiadomo, że miała na sobie kamizelkę ratunkową, co każe przypuszczać, że wypadła z rybackigo kutra lub jachtu rekreacyjnego.

 

Tagi: akcja ratunkowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
Zbigniew Stankiewicz: Belgowie nie podjęli akcji ratunkowej ? Wezwali SAR na pomoc; miałem lepsze zdanie o belgijskich żeglarzach.
piątek, 10 września 2021, 16:40 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911