TYP: a1

Kobieta za burtą

czwartek, 9 września 2021
Z mediów

Holenderska Straż Przybrzeżna uratowała kobietę, która znajdowała się w Morzu Północym, aż 10 km od brzegu.

 

Kobieta miała wiele szczęścia, bo zauważyła ją załoga belgijskiego jachtu, który akurat pływał w tej okolicy. Znajdująca się w wodzie ofiara machała rękoma, wzywając pomocy. Na pomoc wezwano Straż Przybrzeżną,, która natychmiast ściągnęła helikopter SAR i wysłała łódź ratunkową z portu w Scheveningen. Kobietę udało się wyciągnąć z wody i helikopter zabrał ją do szpitala z objawami hipotermii.

Straż Przybrzeżna Holandii bada, w jaki sposób kobieta znalazła się w wodzi. Wiadomo, że miała na sobie kamizelkę ratunkową, co każe przypuszczać, że wypadła z rybackigo kutra lub jachtu rekreacyjnego.

 

Tagi: akcja ratunkowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
Zbigniew Stankiewicz: Belgowie nie podjęli akcji ratunkowej ? Wezwali SAR na pomoc; miałem lepsze zdanie o belgijskich żeglarzach.
piątek, 10 września 2021, 16:40 Skomentuj
0 0
TYP: a2

Kalendarium: 5 February

Zmarł kapitan Zdzisław Paska, jeden z najbardziej doświadczonych polskich kapitanów jachtowych XX wieku, wspaniały żeglarz i wychowawca młodzieży, wieloletni kapitan i opiekun jachtu „Magnolia”.
niedziela, 5 lutego 2017
Przylądek Horn opłynął s/y "Otago" pod dowództem Kpt. Zdzisława Pieńkawy; Przylądek Horn opłynął s/y "Copernicus" pod dowództem Kapitana Zygfryda Perlickiego.
wtorek, 5 lutego 1974
Bernard Moitessier na "Joshua" mija Przylądek Horn podczas The Golden Globe.
środa, 5 lutego 1969
W Sartanie w Rosji urodził się Stefan Gorazdowski. Jednen z pierwszych kapitanów polskiej floty handlowej, autor podręczników z nawigacji.
niedziela, 5 lutego 1911