TYP: a1

Gdańskie Lwy Żeglarstwa rozdane!

poniedziałek, 28 grudnia 2020
Informacja prasowa

W tym roku dużo wydarzeń sportowych jest odwoływanych, przesuwanych lub przenoszonych do internetu. Nie inaczej było z rozdaniem wyróżnień Gdańskie Lwy Żeglarstwa 2020, którego wyniki ogłoszono on-line tuż przed świętami. 

 

Cieszę się, że wracamy do inicjatywy z 2018 roku jaką jest przyznawanie nagród dla najlepszego wydarzenia i najlepszych żeglarzy w Mieście Gdańsku. Gratuluję wszystkim nominowanym i zwycięzcom Gdańskich Lwów Żeglarstwa 2020 - komentował Adam Korol, dyrektor biura Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.

Tę ufundowaną przez Miasto inicjatywę wyróżnia fakt, że to nie fundator, ale gdańskie kluby żeglarskie występują w roli kapituły. Kluby najpierw zgłaszają swoje nominacje, a potem głosują, aby przyznać nagrody.

 

Wyróżnienia otrzymali:

- w kategorii Organizacja lub Wydarzenie Roku

Gdański Klub Żeglarski - klub zakończył ten sezon z dużym sukcesem zdobywając 196 pkt w rywalizacji dzieci i młodzież, co dało mu 3-cie miejsce w klasyfikacji wszystkich klubów żeglarskich w Polsce.

 

- w kategorii Nadzieja Gdańskiego Żeglarstwa

Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) -  juniorka startująca w klasie Optimist. W sezonie 2020 zapewniła sobie 3 miejsce w rankingu grupy A klasy Optimist (1-sze miejsce wśród dziewcząt). Za największy sukces sezonu trzeba uznać tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Europy w klasie Optimist. W tym sezonie zaczęła również trenować w klasie 420. 

 

- w kategorii Gdański Żeglarz/Żeglarka Roku

Krzysztof Małecki  (YCG) - na co dzień, startuje w match racingu na arenie polskiej oraz międzynarodowej. Jako załogant wywalczył wraz z zespołem Łukasza Wosińskiego Mistrzostwo Polski 2020. Jako sternik startował w tym roku w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej, gdzie po zaciętych bojach zdobył tytuł Wicemistrza Polski i awans do Sailing Champions League 2021. 

 

Ponad 1000 letnia historia Gdańska od zawsze była związana z Morzem Bałtyckim i żeglowaniem po nim. - podkreślał prezydent Piotr Borawski. - Żeglarstwo rekreacyjne i sportowe jest bardzo ważnym aspektem życia w naszym mieście także dzisiaj. Gratuluję wszystkim nominowanym i nagrodzonym, w tym trudnym roku wasze wysiłki i sukcesy zasługują na wyjątkowe uznanie.

Organizatorem wydarzenia na zlecenie Miasta Gdańsk jest Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku. Transmisja ogłoszenia wyników dostępna jest pod linkiem: https://fb.watch/2yXW14EOGv/ 

 
Tagi: Gdańskie Lwy Żeglarstwa, naroda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 November

Podniesiono banderę na ORP Kormoran
wtorek, 28 listopada 2017
W Stralsundzie żaglowiec "Towariszcz" zostaje przemianowany na "Gorch Focka", wracając do pierwotnej nazwy.
piątek, 28 listopada 2003
Bitwa pod Oliwą między flotą szwedzką i polską, zakończona zwycięstwem Polski.
niedziela, 28 listopada 1627