TYP: a1

Dar Pomorza wraca do Gdyni

piątek, 20 grudnia 2019
Informacja prasowa

20 grudnia „Dar Pomorza” - gdyński oddział Narodowego Muzeum Morskiego w  Gdańsku, legendarna „Biała Fregata” wraca do Gdyni z miesięcznego remontu w Gdańskiej Stoczni „Remontowa”.

[t][/t] [s]

W trakcie remontu jednostki, który rozpoczął się 18 listopada został oczyszczony, wypiaskowany i na nowo pomalowany kadłub, dokładnie sprawdzony został też stan blach, zwłaszcza w części podwodnej. Inspekcję oraz konserwację przeszły dwa z trzech masztów fregaty wraz z elementami takielunku stałego i ruchomego. Ponadto odnowione i pomalowane zostały ornamenty na dziobie i rufie, zainstalowany został nowy system monitoringu oraz sygnalizacji pożarowej. Renowację przeszły również elementy mechaniczne, m.in. pompy i kabestan.

- Remont naszego żaglowca trwał trochę dłużej niż się spodziewaliśmy, ale mamy pewność, że wszystkie prace zostały wykonane niezwykle starannie – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w  Gdańsku, dr Robert Domżał. Cieszymy się też, że na Gwiazdkę „Dar Pomorza” wraca do macierzystego portu, a na ferie od 13 stycznia zapraszamy na statek zwiedzających!

 

Tagi: Dar Pomorza
TYP: a3
0 0
Komentarze