TYP: a1

Dookoła świata w Rejsie Niepodległości - wystawa

czwartek, 16 stycznia 2020
Informacja prasowa

Od dziś, czyli 16 stycznia do 8 lutego 2020 roku w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego można oglądać wystawę fotografii pod tytułem „Dookoła świata w Rejsie Niepodległości”. Na wydarzenie, realizowanej w ramach projektu Legenda Morska Gdyni zapraszają Uniwersytet Morski i Gdyńskie Centrum Filmowe. 

[t][/t] [s]Fot. Piotr Lewandowski[/s]

„Rejs Niepodległości” trwał 313 dni od maja 2018 do marca 2019. Żaglowiec "Dar Młodzieży" pokonał w tym czasie 38 000 mil morskich i odwiedził 23 porty na 5 kontynentach. Celem rejsu było promowanie Polski w setną rocznicę odzyskania przez masz kraj niepodległości. 

Autor zdjęć, Piotr Lewandowski, to jedna z zaledwie dwóch osób, które uczestniczyły w całym rejsie na pełnej wokółziemskiej trasie. Spędził na pokładzie ponad 10 miesięcy. 

Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2, Gdynia
Wystawa czynna do 8 lutego 2020 r. 

Tagi: wystawa, Rejs Niepodległości, Dar Młodzieży
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933