TYP: a1

Czarna owca wśród słoweńskich armatorów?

piątek, 23 maja 2014
Redakcja
Otrzymaliśmy wczoraj ostrzeżenie od przedstawiciela chorwackiej firmy MMK, o możliwym oszustwie czarterowni VS Yachting doo ze Słowenii.

Armator VS Yachting doo został zarejestrowany 1.04.2014 roku w miejscowości Dobova na Słowenii, i przedstawił ofertę 6 jachtów do czarteru z mariny ACI Cres. Na początku wszystko wyglądało poprawnie. Pracownicy MMK sprawdzili czy firma rzeczywiście istnieje, skontaktowali się również z mariną na wyspie Cres i potwierdzili, że jachty są tam oczekiwane.Wśród oznak wskazujących na nieuczciwość armatora MMK wymienia:
  • niezwykle niskie ceny czarterów
  • pierwsze czartery powinny rozpocząć się 1 czerwca - do tej pory (22 maja) flota nie dotarła do mariny ACI Cres
  • wymagane przez MMK dokumenty rejestracyjne na dzień 22.05 nie zostały dostarczone
  • kontakt z firmą jest możliwy pod adresem e-mail, jednak podany przez firmę telefon nie odpowiada

Chociaż armator zapewnia, że wszystko jest w porządku, ciągle nie dostarczył do MMK żadnych dowodów, że oferowana flota faktycznie istnieje. Negatywne doświadczenia z Belgii i Grecji (GK Yachts, Kalipso, Golden Star Yachts) sprawiły, że firma MMK stara się jak najwcześniej reagować na sygnały poddające w wątpliwość uczciwość armatora, dlatego ostrzega swoich partnerów przed współpracą z tą firmą.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973