TYP: a1

Czarna owca wśród słoweńskich armatorów?

piątek, 23 maja 2014
Redakcja
Otrzymaliśmy wczoraj ostrzeżenie od przedstawiciela chorwackiej firmy MMK, o możliwym oszustwie czarterowni VS Yachting doo ze Słowenii.

Armator VS Yachting doo został zarejestrowany 1.04.2014 roku w miejscowości Dobova na Słowenii, i przedstawił ofertę 6 jachtów do czarteru z mariny ACI Cres. Na początku wszystko wyglądało poprawnie. Pracownicy MMK sprawdzili czy firma rzeczywiście istnieje, skontaktowali się również z mariną na wyspie Cres i potwierdzili, że jachty są tam oczekiwane.Wśród oznak wskazujących na nieuczciwość armatora MMK wymienia:
  • niezwykle niskie ceny czarterów
  • pierwsze czartery powinny rozpocząć się 1 czerwca - do tej pory (22 maja) flota nie dotarła do mariny ACI Cres
  • wymagane przez MMK dokumenty rejestracyjne na dzień 22.05 nie zostały dostarczone
  • kontakt z firmą jest możliwy pod adresem e-mail, jednak podany przez firmę telefon nie odpowiada

Chociaż armator zapewnia, że wszystko jest w porządku, ciągle nie dostarczył do MMK żadnych dowodów, że oferowana flota faktycznie istnieje. Negatywne doświadczenia z Belgii i Grecji (GK Yachts, Kalipso, Golden Star Yachts) sprawiły, że firma MMK stara się jak najwcześniej reagować na sygnały poddające w wątpliwość uczciwość armatora, dlatego ostrzega swoich partnerów przed współpracą z tą firmą.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 June

S/y "Śmiały" z Kpt. Andrzejem Rościszewskim opuścił Świnoujście w rejsie do północnego Hornu.
środa, 10 czerwca 1970
Założono Krakowski Yacht Club, jeden z najprężniej działających w latach sześćdziesiątych i dzisiaj klub studencki w Krakowie.
poniedziałek, 10 czerwca 1963
Na Tamizie rozegrany zostaje pierwszy wyścig wioślarskich ósemek pomiędzy reprezentacją Oxford i Cambridge. Zwycięża osada z Oxfordu.
środa, 10 czerwca 1829