TYP: a1

Co ma wspólnego Amazon, loty kosmiczne i pewna pani o imieniu Jacklyn?

środa, 13 stycznia 2021
Z mediów/Gospodarka Morska

Jeżeli w ostatnie święta daliście swojej mamie ciepłe skarpety, a nawet karnet do SPA czy thermomiksa, możecie się wstydzić. Bo niektórzy mają rozmach i dają swoim rodzicielkom statek. I to nie byle jaki, ale taki, który ma służyć do transportu rakiet kosmicznych!

 

 

To oczywiście żart, bo nie każdy Jeffem Bezosem, jednym z najbogatszych ludzi na świecie, założycielem a od niedawna dyrektorem generalnym Amazona. I ten statek to właściwie nie stał się własnością mamy Jeffa, choć pani Jacklyn na pewno ucieszyła się, że została jego matką chrzestną a statek otrzymał jej imię. Nadanie imienia jednostce, z której to uroczystości Bezos opublikował relację w mediach społecznościowych to kolejny krok w projekcie Blue Origin, który, mówiąc w skrócie, dotyczy lotów w kosmos.

Ochrzczony nowym imieniem statek to wcześniejszy Stena Freighter, prom towarowy klasy Stena 4runner MK1, który w 2018 roku przejęła firma Blue Origin. Statek został zbudowany w 2004 roku i pierwotnie charakteryzował się długością pasa ładunkowego ro-ro 2175 m. Po przejęciu przez Blue Origin jednostkę zaadaptowano na lądowisk pierwszego stopnia rakiety nośnej w projekcie New Glenn. Pierwszą rakietę orbitalną w tym projekcie Blue Origin zamierza wysłać jeszcze w tym roku.

Tagi: Jeff Bezos, Blue Origin, Amazon
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 April

Bruno Peyron na "Commodore Explorer" zakończył w Breście rejs dookoła świata z wynikiem 79 dni.
wtorek, 20 kwietnia 1993
Na rynku wydawczniczym ukazał się pierwszym numer magazynu "Yachting World".
piątek, 20 kwietnia 1894