TYP: a1

Alex Thomson pobił rekord

poniedziałek, 16 stycznia 2017
Informacja prasowa

Alex Thomson na swoim jachcie Hugo Boss pobił rekord w długości dystansu przepłyniętego solo przez 24 godziny. Jego rekord wynosi 536,81 mil.

Alex Thomson, Hugo Boss

Przez 24 godziny brytyjski żeglarz, uczestnik Vendée Globe płynął ze średnią prędkością 22,36 węzłów. Dystans osiągnięty przez Thomsona jest większy niż dotychczasowy rekordowy, osiągnięty przez Francuza François Gabarta w edycji regat 2012-13.

Thomson jest obecnie na drugiej pozycji w Vendée Globe, ok. 70 mil za liderem, Francuzem Armelem  Le Cleac'h. Jeśli Thomsonowi uda się wyprzedzić Francuza przed metą, będzie pierwszym Brytyjczykiem, który wygra Vendée Globe w czasie 27-letniej historii wyścigu.

Tagi: Vendée Globe, regaty, Alex Thomson, rekord
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933