TYP: a1

Aktywny wrzesień w Centrum Żeglarskim

sobota, 1 września 2012
Informacja prasowa
Wrzesień w Centrum Żeglarskim zapowiada się bardzo ciekawie. Kolejne weekendy upłyną nam pod znakiem regat i dnia otwartego. Zapraszamy na przystań!

Już od poniedziałku 3 września rozpoczynamy rekrutację do Centrum Żeglarskiego. W tym roku proponujemy duże ułatwienie. Na naszej stronie internetowej znajdzie się zakładka e-rekrutacja. Należy zaznaczyć sekcję i wybranego instruktora, wypełnić internetowo swoje dane, a na podany adres mailowy zostanie wysłany wypełniony dokument. Trzeba go wydrukować, podpisać i dostarczyć osobie prowadzącej zajęcia lub do biura. W zeszłym roku zapisanych było prawie 500 uczestników. Mamy nadzieję, że w tym będzie jeszcze więcej. Sekcje, które proponujemy:

Szkółka żeglarska – dla najmłodszych dzieci, już od 7 roku życia. Optymist i windsurfing.
Sekcja turystyczna – skippery, cariny, DZ i jachty morskie.
Sekcja regatowa – optymist, windsurfing, omegi, lasery.
Sekcja kajakowa.

W Sobotę 22 września od godziny 10:00 zapraszamy wszystkich na dzień otwarty. Zapraszamy całe rodziny na przystań. Będzie możliwość zapoznania się z sekcjami, instruktorami i sprzętem. Kto przyjdzie, zobaczy na czym, z kim i w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Ognisko będzie rozpalone, więc warto zabrać ze sobą kiełbaski i spędzić przyjemny dzień na świeżym powietrzu właśnie z nami. 22.09 od godziny 10:00.

Przypominamy, że Centrum Żeglarskie jest placówką oświatową Miasta Szczecin. Prowadzimy całoroczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczymy nie tylko pięknego sportu, ale pokazujemy jak ciekawie i aktywnie można spędzać czas wolny. Do sekcji mogą należeć wszystkie osoby od 7-18 roku życia, niezależnie od stopnia umiejętności. Do Centrum Żeglarskiego może zapisać się każdy, w dowolnym momencie.

Już 7-9 września na Jeziorze Dąbie odbędzie się Finał Pucharu Polski w klasie Omega-Regaty Omega Floating Garden. Są to prestiżowe zawody dla najlepszych żeglarzy z całego kraju. Już kolejny raz przyjadą do Szczecina, by rywalizować w dyscyplinie, która odradza się w naszym regionie. W zeszłym roku do Centrum Żeglarskiego przyjechało ponad 90 zawodników, tym spodziewamy się ich jeszcze więcej.

Rozpoczęcie regat planowane jest na godzinę 11:00, rozegranych zostanie 6 wyścigów. W niedzielę startujemy o godzinie 10:00. Zakończenie regat odbędzie się o godzinie 15:00.

15-16 września organizujemy Regaty o Puchar Magnolii. Regaty o wieloletniej tradycji w naszym regionie zostały reaktywowane. W zeszłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, na Jeziorze Dąbie ścigało się aż 47 jachtów. W zawodach mogą wziąć udział uczestnicy niezależnie od wieku, na jachtach balastowych. Przewidujemy rozegranie 4 wyścigów. Start do I wyścigu odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00. W sobotę o godzinie 18:00 zapraszamy uczestników regat na ognisko. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 16:00 w niedzielę.
TYP: a3
0 0
Komentarze