TYP: a1

Aktywny wrzesień w Centrum Żeglarskim

sobota, 1 września 2012
Informacja prasowa
Wrzesień w Centrum Żeglarskim zapowiada się bardzo ciekawie. Kolejne weekendy upłyną nam pod znakiem regat i dnia otwartego. Zapraszamy na przystań!

Już od poniedziałku 3 września rozpoczynamy rekrutację do Centrum Żeglarskiego. W tym roku proponujemy duże ułatwienie. Na naszej stronie internetowej znajdzie się zakładka e-rekrutacja. Należy zaznaczyć sekcję i wybranego instruktora, wypełnić internetowo swoje dane, a na podany adres mailowy zostanie wysłany wypełniony dokument. Trzeba go wydrukować, podpisać i dostarczyć osobie prowadzącej zajęcia lub do biura. W zeszłym roku zapisanych było prawie 500 uczestników. Mamy nadzieję, że w tym będzie jeszcze więcej. Sekcje, które proponujemy:

Szkółka żeglarska – dla najmłodszych dzieci, już od 7 roku życia. Optymist i windsurfing.
Sekcja turystyczna – skippery, cariny, DZ i jachty morskie.
Sekcja regatowa – optymist, windsurfing, omegi, lasery.
Sekcja kajakowa.

W Sobotę 22 września od godziny 10:00 zapraszamy wszystkich na dzień otwarty. Zapraszamy całe rodziny na przystań. Będzie możliwość zapoznania się z sekcjami, instruktorami i sprzętem. Kto przyjdzie, zobaczy na czym, z kim i w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Ognisko będzie rozpalone, więc warto zabrać ze sobą kiełbaski i spędzić przyjemny dzień na świeżym powietrzu właśnie z nami. 22.09 od godziny 10:00.

Przypominamy, że Centrum Żeglarskie jest placówką oświatową Miasta Szczecin. Prowadzimy całoroczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Uczymy nie tylko pięknego sportu, ale pokazujemy jak ciekawie i aktywnie można spędzać czas wolny. Do sekcji mogą należeć wszystkie osoby od 7-18 roku życia, niezależnie od stopnia umiejętności. Do Centrum Żeglarskiego może zapisać się każdy, w dowolnym momencie.

Już 7-9 września na Jeziorze Dąbie odbędzie się Finał Pucharu Polski w klasie Omega-Regaty Omega Floating Garden. Są to prestiżowe zawody dla najlepszych żeglarzy z całego kraju. Już kolejny raz przyjadą do Szczecina, by rywalizować w dyscyplinie, która odradza się w naszym regionie. W zeszłym roku do Centrum Żeglarskiego przyjechało ponad 90 zawodników, tym spodziewamy się ich jeszcze więcej.

Rozpoczęcie regat planowane jest na godzinę 11:00, rozegranych zostanie 6 wyścigów. W niedzielę startujemy o godzinie 10:00. Zakończenie regat odbędzie się o godzinie 15:00.

15-16 września organizujemy Regaty o Puchar Magnolii. Regaty o wieloletniej tradycji w naszym regionie zostały reaktywowane. W zeszłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, na Jeziorze Dąbie ścigało się aż 47 jachtów. W zawodach mogą wziąć udział uczestnicy niezależnie od wieku, na jachtach balastowych. Przewidujemy rozegranie 4 wyścigów. Start do I wyścigu odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00. W sobotę o godzinie 18:00 zapraszamy uczestników regat na ognisko. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 16:00 w niedzielę.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 August

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642