TYP: a1

Regaty Omega Floating Garden w Szczecinie

środa, 5 września 2012
Informacja prasowa
Już w najbliższy weekend na przystani Centrum Żeglarskiego gościć będziemy najlepszych żeglarzy z całego kraju. Zapraszamy na Finał Pucharu Polski w klasie Omega.

Już 7-9 września na Jeziorze Dąbie odbędzie się Finał Pucharu Polski w klasie Omega - Regaty Omega Floating Garden. Są to prestiżowe zawody dla najlepszych żeglarzy z całego kraju. Już kolejny raz przyjadą do Szczecina, by rywalizować w dyscyplinie, która odradza się w naszym regionie. W zeszłym roku do naszego miasta przyjechało ponad 90 zawodników, w tym spodziewamy się ich jeszcze więcej.

Plan imprezy:

Sobota 8 września
11:00 – rozpoczęcie regat
12:00 – pierwsze starty (planuje się rozegranie 6 wyścigów)
16:00 – zakończenie pierwszego dnia regat

Niedziela 9 września
10:00 – start (planuje się rozegranie 3 wyścigów)
15:00 – oficjalne zakończenie regat

Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze także wśród kibiców. Warto zobaczyć kilkadziesiąt ścigających się łódek.

Patronami regat są Prezydent Miasta Szczecin, Związek Gmin i Miast Morskich, Telewizja Szczecin, Radio Szczecin i Portal Żeglarski. Impreza została także wsparta też Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
Hanna Pieczyńska

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 November

Zmarł Jerzy Tarasiewicz. Człowiek, który przeszedł do historii polskiego żeglarstwa dzięki słynnemu rejsowi przez Atlantyk na tratwie "Chatka Puchatków"
wtorek, 14 listopada 2017
W chińskim mieście Kanton zwodowano pierwszy na świecie w pełni elektryczny statek
wtorek, 14 listopada 2017
W Londynie w wieku 83 lat zmarł Jack Holt, angielski żeglarz, działacz żeglarski i konstruktor jachtowy, m.in. Cadeta, Horneta i Ramblera.
wtorek, 14 listopada 1995
Wyruszył z Gdańska s/y "Swarożyc" z Kapitanem Aleksandrem Bereśniewiczem na pokładzie. Zimowy rejs zakończył się dziewięć dni później, po przebyciu 637 mil.
niedziela, 14 listopada 1971