TYP: a1

Ważne zmiany w PPJK

poniedziałek, 4 kwietnia 2011
Jacek Olubiński
W dniu 26 marca w Zarzeczewie założone zostało Stowarzyszenie Puchar Polski Jachtów Kabinowych, które od tego dnia przyjmuje odpowiedzialność za przygotowanie i prowadzenie cyklu regat o tej nazwie. Siedzibie Stowarzyszenia gościny udzielił YC Anwil z Włocławka. Mamy nadzieję, że nowe zasady organizacji dadzą stabilne podstawy organizacyjne i finansowe na następne – co najmniej - 15 lat tradycyjnych już zawodów żeglarskich. Funkcję prezesa Stowarzyszenia i jednocześnie komandora cyklu regat PPJK powierzono Andrzejowi Janowskiemu. Pełny skład władz PPJK, statut oraz standardy regat eliminacyjnych dostępne są na stronie www.ppjk.pl.

Na spotkaniu organizatorów eliminacji PPJK zapadła decyzja o wprowadzeniu pewnych minimalnych standardów obowiązujących organizatorów w zakresie organizacji regat i pobytu zawodników na zawodach. Dokument pod nazwą „Standardy regat eliminacyjnych” jest dostępny na stronie www.ppjk.pl w zakładce "Stowarzyszenie PPJK". Przyjęte regulacje są odpowiedzią na liczne uwagi pod adresem organizatorów regat zgłaszane przez zawodników. Mamy nadzieje, że wprowadzenie i przestrzeganie tych zaleceń spowoduje podniesienie atrakcyjności imprez skupionych w PPJK.


fot. Wojciech Warecki

Zarząd Stowarzyszenia PPJK (od lewej): Marek Lewandowski - Skarbnik, Andrzej Janowski - Prezes, Jarosław Bazylko - Wiceprezes, Jacek Olubiński - Sekretarz, Stanisław Kasprzak - Członek

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959