TYP: a1

W trakcie długiego weekendu utonął 61-latek

poniedziałek, 5 maja 2014
Mazury
Za zgodą - © http://www.mikolajki.pl
W piątek, 2 maja 2014 roku, w Jeziorze Przepiórka w miejscowości Lisewo (powiat ełcki) utonął 61-letni mężczyzna. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna wpadł do wody podczas przechodzenia z łódki na łódkę. Mógł być pod wpływem alkoholu.

61-letni mieszkaniec Ełku wraz ze swoim znajomym, wypłynął w piątek po południu łódką na jezioro. Gdy mężczyźni znajdowali się w odległości około 10 metrów od brzegu, próbowali przejść do łódki mężczyzny, który łowił ryby. Obaj wpadli do wody, jednak tylko jednemu z nich udało się z powrotem wejść do łodzi. 61-latka wyciągnęli dopiero wezwani na miejsce zdarzenia strażacy, jednak mimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł wcześniej pić alkohol ze swoim znajomym.

Policja przypomina kilka najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

  • alkohol i kąpiel w wodzie nie powinny iść w parze,
  • nie wbiegajmy do wody, najpierw ochłodźmy nasze ciało. To pozwoli uniknąć nam szoku termicznego,
  • nie skaczmy do wody o niezbadanym dnie - unikniemy w ten sposób urazów kręgosłupa,
  • pływając kajakami, łodziami, jachtami korzystajmy z kapoków,
  • i przede wszystkim korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk. Nawet gdy doznamy skurczu, zawsze ktoś nas zauważy i pomoże wydostać się na brzeg.

Źródło: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857