TYP: a1

Robert Lewandowski inwestuje w Giżycku

poniedziałek, 7 maja 2018
Monika Frenkiel

Co ma wspólnego piłka nożna z żeglarstwem? Ano Roberta Lewandowskiego. Znany sportowiec rusza z projektem „Wenecja Mazur”, którego głównym celem jest stworzenie mariny z przyległościami na jeziorze Niegocin.

[t][/t] [s]Fot. Wikipedia[/s]

Tak naprawdę za inwestycję odpowiada konsorcjum „Wodny Świat”, składające się z trzech firm. Właścicielami jednej z nich, spółki Nowe Mazury 8 są Wojciech Stradowski, Paweł Petrusewicz i właśnie Robert Lewandowski. I pewnie jego nazwisko przyciągnie sporo zainteresowanych.

W ramach inwestycji ma powstać marina, port i restauracja (tak, restauracja też na wodzie, a właściwie na palach w porcie przy wejściu na giżyckie molo) w Giżycku, oprócz tego centrum serwisowe ze sklepem spożywczym, żeglarskim, smażalnią ryb i punktem odbioru nieczystości. Na pewno szykuje się jeszcze parę niespodzianek, inwestorzy przebąkują nawet cos o sprowadzeniu z Włoch gondol, które miałyby kursować po kanale…Obiekt ma być czynny cały rok a budowa ma ruszyć za rok.

Ogólną wartość inwestycji szacuje się na 48,5 mln zł ale już wiadomo, że udało się uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 27 mln zł.

 

Tagi: Robert Lewandowski, Giżycko, marina, inwestycja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 October

Przy umiarkowanym wietrze, ale gęstej mgle na półkę skalną w okolicy Gotlandii wszedł s/y "Mokotów"; jacht odratowano.
środa, 5 października 1983
Start w Saint Malo 1 edycji Route du Rhum.
czwartek, 5 października 1978
Z Rio de Janeiro pod dowództwem Wojciecha Białego wypłynęła szalupa "Rozumek" biorąc kurs na Cape Town.
niedziela, 5 października 1969