TYP: a1

Dom z widokiem na potwora

środa, 2 maja 2018
Monika Frenkiel

Jak wiadomo, najbardziej nieśmiałym potworem świata jest…Potwór z Loch Ness, zwany Nessie. Jednak są takie miejsca, w których widziano go oficjalnie (istnieje nawet rejestr takich miejsc - Official Loch Ness Monster Sighting Register). Jedno z nich niedawno trafiło na sprzedaż…

Chodzi o dom w Point Clair, uważany za jeden z najpiękniej położonych domów Szkocji.  Nic dziwnego – dom znajduje się na cyplu pośród lasu między Fort Augustus a Invermoriston a słynne jezioro widać z jego pomieszczeń, np. z sypialni i salonu.

Dom ma sześć sypialni i cztery salony, sporą jadalnię, nowoczesną kuchnię, pięć łazienek oraz toaletę. Budynek powstał w latach 30 XX wieku i ma w swojej historii epizod morski, bowiem powstał na zamówienie pewnego kapitana statków pełnomorskich (i widać to w konstrukcji domu). W 2013 roku budynek przeszedł remont generalny, podczas którego wyremontowano i unowocześniono łazienki i kuchnię.

Z domu jest zejście ścieżką nad samo jezioro i przystań. Cała posiadłość to nie tylko dom, ale także ponad 14 tys. metrów kwadratowych ziemi. Dodatkowym kupując posiadłość kupuje się pozwolenie na budowę dwóch kolejnych domów na tym terenie. Dom z przyległym ogrodem jest otoczony murem i płotem z wjazdem przez automatycznie otwieraną bramę. .

Dom wystawiono na sprzedaż za 795 tysięcy funtów, czyli ok. 4 mln złotych. 

Tagi: dom, Loch Ness, potwór, Szkocja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871