TYP: a1

Modernizacja stopnia wodnego w Brzegu Dolnym

czwartek, 16 listopada 2017
Redakcja/MF

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie modernizacji stopnia wodnego na Odrze w Brzegu Dolnym.

[t]Stopień wodny w Brzegu Dolnym[/t] [s]Fot. Ladar, CC BY 3.0, Wikipedia[/s]

To kolejny etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny. Inwestycja jest elementem modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Jej koszt to niemal 28 mln zł. 85 % inwestycji, czyli prawie 24 mln zł zostanie pokryte ze środków unijnych, z Programu Infrastruktura i Środowisko. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację śluzy żeglugowej i przebudowę przepławki. 

Na projekt modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej z Programu Infrastruktura i Środowisko zostanie przeznaczonych łącznie 1,1 mld zł, a inwestycja w Brzegu Dolnym jest jedną z czterech, które do tej pory otrzymały dofinansowanie. Do realizacji zostanie jeszcze 8 zadań – m. in. modernizacja śluz i jazów odrzańskich, w tym na Kanale Gliwickim, odbudowa i modernizacja zabudowy regulacyjnej na Odrze swobodnie płynącej i granicznej oraz kolejny, trzeci etap wdrożenia systemu informacji rzecznej RIS. 

Tagi: Odra, droga wodna, modernizacja, inwestycja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940