TYP: a1

Modernizacja stopnia wodnego w Brzegu Dolnym

czwartek, 16 listopada 2017
Redakcja/MF

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie modernizacji stopnia wodnego na Odrze w Brzegu Dolnym.

[t]Stopień wodny w Brzegu Dolnym[/t] [s]Fot. Ladar, CC BY 3.0, Wikipedia[/s]

To kolejny etap modernizacji stopnia Brzeg Dolny. Inwestycja jest elementem modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Jej koszt to niemal 28 mln zł. 85 % inwestycji, czyli prawie 24 mln zł zostanie pokryte ze środków unijnych, z Programu Infrastruktura i Środowisko. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na modernizację śluzy żeglugowej i przebudowę przepławki. 

Na projekt modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej z Programu Infrastruktura i Środowisko zostanie przeznaczonych łącznie 1,1 mld zł, a inwestycja w Brzegu Dolnym jest jedną z czterech, które do tej pory otrzymały dofinansowanie. Do realizacji zostanie jeszcze 8 zadań – m. in. modernizacja śluz i jazów odrzańskich, w tym na Kanale Gliwickim, odbudowa i modernizacja zabudowy regulacyjnej na Odrze swobodnie płynącej i granicznej oraz kolejny, trzeci etap wdrożenia systemu informacji rzecznej RIS. 

Tagi: Odra, droga wodna, modernizacja, inwestycja
TYP: a3
0 0
Komentarze