TYP: a1

Kraków - powstanie Port Płaszów?

piątek, 24 lutego 2012
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przedstawił projekt budowy nowej przystani jachtowej, która miałaby być zlokalizowana w istniejącej zatoce portowej na Wiśle w pobliżu stopnia wodnego Dąbie.

Celem powstania portu rzecznego jest wypełnienie istniejącej na rynku niszy poprzez zapewnienie brakujących dotąd usług skierowanych do mieszkańców miasta. Otwarcie portu będzie także zachętą dla turystów, aby przybywać do Krakowa drogą wodną.

Opracowana wstępna koncepcja inwestycji uwzględnia m.in. budowę bosmanatu z zapleczem socjalnym i hotelem dla przystani (na barkach), budowę pomostów, stanowisk cumowniczych (50-75 miejsc) wraz z przyłączami, peron do obsługi białej floty oraz budowę uzupełniającej infrastruktury rekreacyjno-sportowej dla użytkowników przystani. Szacunkowy koszt inwestycji to 24,5 mln złotych brutto.

Źródło: ppp4krakow.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585