TYP: a1

Kraków - powstanie Port Płaszów?

piątek, 24 lutego 2012
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przedstawił projekt budowy nowej przystani jachtowej, która miałaby być zlokalizowana w istniejącej zatoce portowej na Wiśle w pobliżu stopnia wodnego Dąbie.

Celem powstania portu rzecznego jest wypełnienie istniejącej na rynku niszy poprzez zapewnienie brakujących dotąd usług skierowanych do mieszkańców miasta. Otwarcie portu będzie także zachętą dla turystów, aby przybywać do Krakowa drogą wodną.

Opracowana wstępna koncepcja inwestycji uwzględnia m.in. budowę bosmanatu z zapleczem socjalnym i hotelem dla przystani (na barkach), budowę pomostów, stanowisk cumowniczych (50-75 miejsc) wraz z przyłączami, peron do obsługi białej floty oraz budowę uzupełniającej infrastruktury rekreacyjno-sportowej dla użytkowników przystani. Szacunkowy koszt inwestycji to 24,5 mln złotych brutto.

Źródło: ppp4krakow.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988