TYP: a1

Houseboat z misją

wtorek, 27 lutego 2018
Z mediów/MF

Możliwość spędzenia czasu na wodzie ze świadomością, że przy okazji się komuś pomaga? Tak wygląda idea wprowadzana w życie przez Fundację Projekt ARCHE.


Fundacja Projekt ARCHE to przedsiębiorstwo społeczne. Czyli takie, które swoich zysków nie dzieli między współudziałowców, ale przeznacza je – i to w całości – na cele statutowe. W przypadku idei, o której mowa, na rozwój przedsiębiorstwa społecznego, aktywizację osób pozostających bez zatrudnienia oraz wsparcie chorych na stwardnienie rozsiane.


Usługa oferowana przez Fundację polegać będzie na czarterowaniu houseboata na Mazurach. Jak wiemy, to jednostka przeznaczona nie tylko dla doświadczonych żeglarzy, dająca możliwość spokojniejszego niż żaglówka przemieszczania się po wodzie – no i bardziej komfortowego mieszkania. Houseboat posiada sześć miejsc noclegowych, w pełni wyposażoną kuchnię, pokoje i łazienkę, a dach to taras o powierzchni 25 metrów kwadratowych. Zaletą jednostki jest jej mobilność i sterowność, dzięki zamontowanemu silnikowi zaburtowemu. 


Informacje o warunkach czarteru można znaleźć na stronie plywajacydomek.pl. 

 

Tagi: houseboat, Mazury, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 January

Urodził się Zygfryd Perlicki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w żeglarstwie morskim, w 1957 r. wygrywa regaty "Kieler Woche", w 1972 r. startuje na olimpiadzie w Kilonii w klasie "Soling" (8. miejsce). W latach 19
wtorek, 26 stycznia 1932
Kulminacja święta żaglowców świata - Tall Ships Race w Australii.
wtorek, 26 stycznia 1988
Flota eskpedycyjna dociera do Bottany Bay (dzisiejsze Sydney) rozpoczynając osadnictwo w Australii.
sobota, 26 stycznia 1788