TYP: a1

Houseboat z misją

wtorek, 27 lutego 2018
Z mediów/MF

Możliwość spędzenia czasu na wodzie ze świadomością, że przy okazji się komuś pomaga? Tak wygląda idea wprowadzana w życie przez Fundację Projekt ARCHE.


Fundacja Projekt ARCHE to przedsiębiorstwo społeczne. Czyli takie, które swoich zysków nie dzieli między współudziałowców, ale przeznacza je – i to w całości – na cele statutowe. W przypadku idei, o której mowa, na rozwój przedsiębiorstwa społecznego, aktywizację osób pozostających bez zatrudnienia oraz wsparcie chorych na stwardnienie rozsiane.


Usługa oferowana przez Fundację polegać będzie na czarterowaniu houseboata na Mazurach. Jak wiemy, to jednostka przeznaczona nie tylko dla doświadczonych żeglarzy, dająca możliwość spokojniejszego niż żaglówka przemieszczania się po wodzie – no i bardziej komfortowego mieszkania. Houseboat posiada sześć miejsc noclegowych, w pełni wyposażoną kuchnię, pokoje i łazienkę, a dach to taras o powierzchni 25 metrów kwadratowych. Zaletą jednostki jest jej mobilność i sterowność, dzięki zamontowanemu silnikowi zaburtowemu. 


Informacje o warunkach czarteru można znaleźć na stronie plywajacydomek.pl. 

 

Tagi: houseboat, Mazury, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585