TYP: a1

Houseboat z misją

wtorek, 27 lutego 2018
Z mediów/MF

Możliwość spędzenia czasu na wodzie ze świadomością, że przy okazji się komuś pomaga? Tak wygląda idea wprowadzana w życie przez Fundację Projekt ARCHE.


Fundacja Projekt ARCHE to przedsiębiorstwo społeczne. Czyli takie, które swoich zysków nie dzieli między współudziałowców, ale przeznacza je – i to w całości – na cele statutowe. W przypadku idei, o której mowa, na rozwój przedsiębiorstwa społecznego, aktywizację osób pozostających bez zatrudnienia oraz wsparcie chorych na stwardnienie rozsiane.


Usługa oferowana przez Fundację polegać będzie na czarterowaniu houseboata na Mazurach. Jak wiemy, to jednostka przeznaczona nie tylko dla doświadczonych żeglarzy, dająca możliwość spokojniejszego niż żaglówka przemieszczania się po wodzie – no i bardziej komfortowego mieszkania. Houseboat posiada sześć miejsc noclegowych, w pełni wyposażoną kuchnię, pokoje i łazienkę, a dach to taras o powierzchni 25 metrów kwadratowych. Zaletą jednostki jest jej mobilność i sterowność, dzięki zamontowanemu silnikowi zaburtowemu. 


Informacje o warunkach czarteru można znaleźć na stronie plywajacydomek.pl. 

 

Tagi: houseboat, Mazury, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 August

Na Atlantyku "Orange II" bije rekord żeglugi dobowej - 706,2 Mm (średnia 29 węzłów)
poniedziałek, 23 sierpnia 2004
Zmarła Halina Stefanowska, dziennikarka, autorka tekstów piosenek żeglarskich, popularyzatorka kultury morskiej
niedziela, 23 sierpnia 1987
Wyruszył w rejs na Kubę s/y "Odkrywca" z załogą pod dowództem Kapitana Wiesława Kłosowskiego (cumował w Hawanie 14 grudnia tego roku)
czwartek, 23 sierpnia 1973
W Hamburgu zwodowano żaglowiec szkolny "Gorch Fock", następcę "Gorch Flock I" (który w ramach odszkodowań wojennych został przejęty przez Rosjan i nadal pływa pod nazwą "Towariszcz"
piątek, 23 sierpnia 1957
W Warszawie urodził się Jerzy Kuliński, żeglarz, a przede wszystkim autor znakomitych locji przeznaczonych dla żeglarzy
piątek, 23 sierpnia 1935