TYP: a1

Bojerowcy rozpoczęli swój sezon w Zalewie

wtorek, 28 stycznia 2014
Informacja prasowa
Regaty lodoweBlisko trzydzieści bojerów wystartowało w dniach 25-26 stycznia w I Regatach Lodowych o Puchar Burmistrza Zalewa. Jezioro Ewingi po raz pierwszy gościło żeglarzy lodowych, którzy właśnie na tym akwenie rozpoczęli swój sezon. Kolejne regaty w Zalewie odbędą się pod koniec lutego w ramach Memoriału Henryka Aniołowskiego.

Ekomarina Zalewo w ostatni weekend przyjęła żeglarzy lodowych na regatach o Puchar Burmistrza Zalewa. W pierwszych w historii zawodach lodowych w Ekomarinie Zalewo wzięło udział dwadzieścia DN’ów i osiem Ice-Opti. Dzięki bardzo sprzyjającym warunkom wiatrowym w obu grupach rozegrano po dziewięć wyścigów.

- Ekomarina Zalewo cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród żeglarzy, w tym również lodowych. Opinie potwierdzają, że jest to bardzo atrakcyjny akwen, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Dołożymy wszelkich starań, aby jezioro Ewingi na stałe wpisało się w żeglarski kalendarz – mówi Marek Żyliński, burmistrz Zalewa.

Podczas pierwszego dnia uczestników przywitała słoneczna pogoda i 10-stopniowym mróz. DN’y pierwsze trzy wyścigi rozegrały na ciężkim torze, gdzie strona żeglowania w dużym stopniu decydowała o sukcesie. Po przerwie przenieśli się na czysty lód, gdzie wcześniej startowały Ice-Optimisty i udało się rozegrać kolejne dwa wyścigi. Regaty odbywały się na trasie o długości ok. 1300 m. Drugiego dnia uczestnicy ścigali się przy mocniejszym wietrze. Do ostatnich metrów rywalizacja była bardzo zacięta. W zmaganiach ostatecznie zwyciężyli faworyci: Marek Stefaniuk i Mateusz Michalak.

Wyniki DN:
  1. Marek Stefaniuk, MBSW Giżycko (14 punktów)
  2. Jerzy Taber, YKP Warszawa (23)
  3. Dariusz Runo, KKS Warmia Olsztyn (24)
Wyniki Ice-Opti
  1. Mateusz Michalak, MKŻ Mikołajki (8)
  2. Piotr Malinowski, MOS SSW Iława (18)
  3. Konstanty Sawicki, KKS Warmia Olsztyn (27)
Kolejne regaty bojerowe na jeziorze Ewingi w Zalewie odbędą się 22-23 lutego w ramach Memoriału Henryka Aniołowskiego, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Regaty lodowe
Regaty lodowe
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932