TYP: a1

4 mln zł na odbudowę przystani w Lubczynie

poniedziałek, 14 stycznia 2013
przystań w Lubczynie
Przystań w Lubczynie
Fot. OSiR Goleniów
W Urzędzie Miasta i Gminy Goleniów podpisana została dzisiaj umowa na dofinansowanie projektu odbudowy przystani żeglarskiej w Lubczynie w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Realizowany projekt jest częścią Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, a jego celem jest podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu.

W ramach inwestycji przewidziana została przebudowa nabrzeży, budowa i montaż infrastruktury hydrotechnicznej oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnej i energetycznej. Po zakończeniu przebudowy przystań zyska 96 nowych miejsc postojowych dla jednostek pływających.

Dofinansowanie wyniesie 4 mln zł. Realizacja projektu będzie kosztować dwa razy więcej.

Źródło: www.rynekinfrastruktury.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 January

Rozpoczął się w Krakowie X Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 91; Grand Prix tego festiwalu zdobył zespół "Stare Dzwony".
poniedziałek, 21 stycznia 1991
Urodził się Tadeusz Adamowicz (zmarł w marcu 1980 r.) - instruktor Ośrodka Szkolenia Morskiego w Jastarni i Centralnego Ośrodka Żeglarskiego PZŻ w Trzebierzy. Autor znanej książeczki pt. "Komendy Żeglarskie".
sobota, 21 stycznia 1922