TYP: a1

Paweł Tarnowski rekomendowany do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024

środa, 3 kwietnia 2024
Informacja prasowa PZŻ

Paweł Tarnowski (Sopocki Klub Żeglarski), aktualny wicemistrz świata w windsurfingowej klasie iQFoil uzyskał rekomendację Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego do reprezentowania Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Rekomendacja wymaga formalnego zatwierdzenia przez Zarząd PZŻ, a następnie Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Żeglarskie zmagania podczas Igrzysk Olimpijskich odbywać się będą daleko od Paryża, bo w Marsylii. Żeglarze w windsurfingowej klasie iQFoil rozpoczynają rywalizację najszybciej, bo już 28 lipca.

W przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich Pawłowi Tarnowskiemu pomagać będą Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski) i Radosław Furmański (AZS AWFiS Gdańsk), którzy zostali rekomendowani jako sparingpartnerzy. Przed zawodnikami starty kontrolne podczas Pucharu Świata na Majorce (1-6 kwietnia) i Francuskiego Tygodnia Olimpijskiego w Hyeres, we Francji (20-27 kwietnia). W końcowym etapie Polacy zrealizują treningi na akwenie olimpijskim w Marsylii.

Zawodnicy Polskiego Związku Żeglarskiego dotychczas uzyskali kwalifikacje olimpijskie w czterech spośród dziesięciu żeglarskich konkurencji. Udziału w Igrzyskach jesteśmy pewni w konkurencjach iQFoil kobiet, iQFoil mężczyzn, ILCA 6 oraz 49er. Podczas kwietniowych regat w Hyeres polscy żeglarze walczyć będą o nominacje w klasach 49erFX, Formula Kite kobiet, Formula Kite mężczyzn, ILCA 7, 470 Mix. W programie Igrzysk jest jeszcze klasa Nacra 17 (katamarany), w której nie są prowadzone przygotowania olimpijskie w naszym kraju.

Paweł Tarnowski jest pierwszym polskim żeglarzem z imienną rekomendacją Zespołu ds. Przygotowań Olimpijskich Polskiego Związku Żeglarskiego. W pozostałych konkurencjach wciąż trwa rywalizacja o imienną przepustkę na olimpijskie wody w Marsylii.

 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June