TYP: a1

Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet 2024 – święto kobiecego żeglarstwa na horyzoncie!

środa, 12 czerwca 2024
Informacja prasowa PZŻ

Już w przyszły weekend w dniach 14-16 czerwca, nad malowniczą Zatoką Gdańską, przy molo w Sopocie odbędą się długo wyczekiwane Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet. To wyjątkowe wydarzenie sportowe zgromadzi najlepsze żeglarki z całego kraju, które rywalizować będą o tytuł Mistrzyni Polski. W tym roku, aby zachęcić wszystkie zawodniczki stworzono dodatkową klasyfikację, znaną na świecie jako Corinthians - amatorską.

Celem mistrzostw jest promowanie żeglarstwa wśród kobiet oraz umożliwienie im prezentacji swoich umiejętności na najwyższym poziomie sportowym. Zawody będą rozgrywane w klasie RS21 w formacie ligowym, który cieszy się dużą popularnością i zapewnia emocjonujące widowisko zarówno dla zawodniczek, jak i kibiców. Na lini startu pojawią się żeglarki z całej Polski w tym olimpijki, medalistki regat międzynarodowych, młode zawodniczki z klas młodzieżowych, ale także amatorki i pasjonatki żeglarstwa.

- Konwencja regat ligowych ma bardzo otwarty charakter. Dzięki temu, że jako organizatorzy dostarczamy jachty i pełny serwis, w zasadzie nie ma bariery wejścia dla dowolnej załogi. Na jednej trasie może spotkać się mistrzyni świata, lokalna żeglarka z każdego klubu, ale też pasjonatka żeglarstwa bez regatowej przeszłości. Dodatkowo nowa kategoria dla amatorek pozwoli im na równą rywalizację we własnym gronie, a za tym i wielkie emocje! – podkreśla prezes Polskiej Ligi Żeglarskiej Maciej Cylupa.

Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet rozpoczną się oficjalną ceremonią otwarcia  regat. W siedzibie Autopay jednego ze sponsorów regat na piątkowy wieczór zaplanowana jest debata, która ma na celu podkreślenie roli kobiet nie tylko jaką pełnią w sporcie, ale także w biznesie. Tematyką przewodnią będzie panel dyskusyjny pt. „Kobieta spełniona – jak odnieść sukces nie tylko w sporcie i biznesie”. Swoją obecność podczas wydarzenia potwierdziły już wielokrotne medalistki mistrzostw świata i Europy oraz igrzysk olimpijskich w różnych dyscyplinach sportowych oraz wybitne specjalistki ze świata biznesu, mediów oraz nauki.

  • Jest to wyjątkowa okazja, aby celebrować nie tylko sportowe osiągnięcia kobiet, ale także ich wszechstronny rozwój i rolę w różnych aspektach życia. Żeglarstwo to dyscyplina, która wymaga determinacji, odwagi i współpracy - wartości, które są kluczowe również w codziennym życiu każdej kobiety. Piątkowa debata ma na celu zainspirowanie i zmotywowanie uczestniczek, pokazanie, że mogą osiągać swoje marzenia zarówno na wodzie, jak i poza nią. Podczas spotkania "Kobieta spełniona – jak odnieść sukces nie tylko w sporcie i biznesie” poruszone zostaną tematy związane z rolą kobiet w sporcie, ich sukcesami oraz wyzwaniami, przed którymi stają. Wśród prelegentek znajdą się znane postacie ze świata sportu, biznesu i kultury, które podzielą się swoimi doświadczeniami i historiami sukcesu. Dr Irena Eris Żeglarskie Mistrzostwa Polski Kobiet będą nie tylko okazją do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, ale również do integracji i wzajemnego wsparcia środowiska żeglarskiego - zapowiada przewodnicząca Komisji Kobiet Polskiego Związku Żeglarskiego Milena Lachowicz.

Podczas dwóch dni regat uczestniczki zmierzą się w serii wyścigów, które wymagają nie tylko doskonałej techniki żeglarskiej, ale także strategicznego myślenia i odporności psychicznej. Regaty zakończą się 16 czerwca. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w obecności Pani Prezydent Miasta Sopot - Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim o godzinie 16:00.

To nie tylko żeglarskie wydarzenie – organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji towarzyszących, takich jak otwarte dla wszystkich poranne rozgrzewki, zajęcia ze stretchingu oraz pilatesu. W trakcie dnia na molo w Sopocie odbędą się również panele dyskusyjne o tematyce sportowej i prozdrowotnej oraz spotkania z doświadczonymi żeglarkami.

Publiczność i kibicie mają idealną okazję do kibicowania i podziwiania rywalizacji na wodzie, ponieważ regaty będą przebiegały tuż przy molo w Sopocie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie media do udziału w relacjonowaniu tego wyjątkowego wydarzenia. Dziennikarze będą mieli możliwość przeprowadzenia wywiadów z zawodniczkami oraz organizatorami, a także uzyskania dostępu do materiałów prasowych i zdjęć.

Sponsorem Tytularnym regat jest Dr. Irena Eris. Partnerem merytorycznym jest Polski Związek Żeglarski. Organizatorami regat są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego, organizatorzy Polskiej Ligi Żeglarskiej przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930