TYP: a1

„Zgubieni” Charlotte Rogan

środa, 7 listopada 2012
MZ

Do tej pory recenzowaliśmy w tej rubryce głównie poradniki, przewodniki i podręczniki dotyczące żeglarstwa oraz od czasu do czasu książki o tematyce marynistycznej, jednak głównie należące do nurtu literatury popularnej, czyli tak zwane „czytadła”.

Tym razem przedstawiamy pozycję, o której można powiedzieć, że jest „trudna”. Zdaję sobie sprawę, że to określenie może zniechęcić potencjalnych czytelników – niesłusznie. To wciągająca opowieść, a jej kanwą jest historia grupy ludzi, którzy na skutek katastrofy statku pasażerskiego znaleźli się w przepełnionej ponad miarę szalupie ratunkowej. Takie ekstremalne warunki i realne niebezpieczeństwo wywołują różne postawy i zachowania. Toczy się prawdziwa walka o życie. Z jednej strony obserwujemy oddanie i bohaterstwo, prawdziwy heroizm, z drugiej czyny zbrodnicze. Jak daleko człowiek może się posunąć, by ocalić swoje życie – to jedno z pytań na jakie trzeba odpowiedzieć. Co zrobić, aby po tym wszystkim móc żyć normalnie? Poczucie winy i usprawiedliwianie przed samym sobą czynów niegodnych. Wymazywanie z pamięci niewygodnych faktów o tym wszystkim opowiada w sposób fascynujący ta książka, która co trzeba powiedzieć, stała się światowym bestsellerem.
Charlotte Rogan „Zgubieni”

Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak” 2012

Stron: 302

Cena: 34,90 zł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924