TYP: a1

"Zastosowanie technik alpinistycznych w żeglarstwie"

środa, 7 grudnia 2011
MZ

Właściwie trochę mnie dziwi, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł napisania takiego poradnika. Przecież zarówno w wypadku jednej dyscypliny, jak i drugiej mamy do czynienia z linami i węzłami.

Niewątpliwie to żeglarze, zwłaszcza dawni, wnieśli największy wkład w tworzenie węzłów, splotów, czy w zastosowaniu lin, bloczków oraz przeróżnego rodzaju wind do przenoszenia ciężarów, ale to przeszłość. Teraz prym w tych dziedzinach wiedzie alpinizm. To tu powstają przeróżne rozwiązania, mające na celu przede wszystkim chronienie życia i wspomagające wspinaczkę. Książeczka, którą przedstawiamy jest niewielka, raptem kilkadziesiąt stron, ale nasyconych treścią i „patentami”, które nie tylko ułatwią pracę na jachcie, ale sprawią ,że żeglowanie stanie się bezpieczniejsze. Wszystko to jest podane w sposób klarowny i wzbogacone o przejrzyste ilustracje.


Ryszard Jakubowski „Zastosowanie technik alpinistycznych w żeglarstwie”

Wydawnictwo Stapis, Katowice 2005

stron 64

cena 12,99 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941