TYP: a1

Terminarz żeglarski 2019

poniedziałek, 28 stycznia 2019
Monika Frenkiel

Niektórzy z nas co prawda preferują kalendarz Google, ale umówmy się – nie ma to jak papier, żeby pozapisywać różne ważne rzeczy. Na przykład listę rzeczy do spakowania przy dacie rozpoczęcia rejsu… Wtedy przyda nam się żeglarski terminarz. W którym, przy okazji, możemy sprawdzić parę przydatnych rzeczy…

Oczywiście terminarz to nie podręcznik, ale znajdziemy w nim informacje o przepisach dotyczących patentów żeglarskich i uprawnień motorowodnych, główne zasady prawa drogi i kursów względem wiatru oraz elementów jachtu: olinowania i masztu, ożaglowania, budowy łodzi no i oczywiście węzłów. Tym, którzy potrzebują mieć pod ręką pomoc, przydadzą się strony z Międzynarodowym kodem sygnałowym i sygnałami ostrzegawczymi, a także informacje na temat skali Beauforta, skali stanu morza czy rozmaitych przeliczników a także rozpiska polskich latarni morskich. Sporo miejsca poświęcono czarterom – a zwłaszcza obsłudze jachtów – no i żeglarskim zasadom bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Informacje zaopatrzone są w rysunki, które ułatwią użytkownikowi terminarza orientację w temacie. Na końcu terminarza znajdziemy listę polskich związków żeglarskich, adresy WOPR, organizacji i stowarzyszeń żeglarskich, polskich marin i firm zajmujących się tym, co potrzebne żeglarzom (np. sklepów żeglarskich czy szkutników).

Oczywiście najważniejszą sprawą wciąż pozostaje kalendarz – podzielony na tygodnie, a obok każdego znajdziemy miejsce na zapiski. Na końcu terminarza znajduje się także dodatkowe miejsce na notatki.

Terminarz żeglarski 2019

Format: 17 x 23,5 cm

144 strony

Oprawa twarda, szyta, foliowana, zmiękczona obustronnie gąbką

Adeon Wydawnictwo Tebra www.tebra.com.pl

Tagi: terminarz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 January

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871