TYP: a1

Robin Knox-Johnston "O żeglowaniu"

sobota, 21 grudnia 2013
MZ

Co o żeglowaniu może powiedzieć człowiek, który jako pierwszy samotnie, bez postoju, opłynął świat – myślę, że powinno to zainteresować każdego, któremu morza, oceany i jachting są bliskie. Zatem założę, że książka ta jest skazana na wydawniczy sukces. Przecież doświadczenie autora nie ogranicza się jedynie do tego jedynego, najsłynniejszego osiągnięcia, jego kariera żeglarska jest niebywała. 


Uczestniczył w największych regatach oceanicznych. Ma za sobą starty w Whitbread, Jules Verne Trophy, czy też w wyścigach Velux 5 Oceans. Ustanowił w 1994 roku rekord w żegludze załogowej dookoła świata. Wymieniać można długo. Ale nie tylko sport jest jego pasją. Pływa także turystycznie, dla przyjemności poznawania nowych miejsc. Swe spostrzeżenia, refleksje i przemyślenia przez lata umieszczał na łamach miesięcznika „Yachting World”. To właśnie felietony z jego stałej rubryki (a właściwie ich wybór) składają się na ten tom. Jest to lektura ciekawa i pouczająca. Czytelnik znajdzie i przemyślenia dotyczące postępu w żeglarstwie, opisy wydarzeń, ale także sporo anegdot z żeglarskiego światka. Mamy tu działy, w których zgromadzono teksty dotyczące podróży, obok nich te o samotnej żegludze, o bezpieczeństwie na morzu itd. Sporo tematów, ale dzięki indeksowi „żegluga” po nich jest ułatwiona.
Robin Knox-Johnston „O żeglowaniu”

Oficyna Wydawnicza Alma-Press

stron: 259

cena: 40 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882