TYP: a1

„Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”

środa, 29 czerwca 2011
MZ
Już od dawna nikogo nie dziwi obecność GPS na jachcie, przyzwyczailiśmy się do tego i posiedliśmy pewną umiejętność w posługiwaniu się tym urządzeniem. Oczywiście jedni z niego korzystają w najprostszy sposób, śledząc po prostu drogę jachtu i wyznaczając kurs jakim mają zamiar płynąć, inni, bardziej biegli w posługiwaniu się elektroniką, potrafią zrobić o wiele więcej.

Zarówno jedni jak i drudzy powinni sięgnąć po książkę Grzegorza Pawlaka. Jest to bowiem ten rodzaj podręcznika, który można bez obaw nazwać POŻYTECZNYM. W sposób prosty i przystępny, a nie jest to niestety często spotykana cecha, przybliża wiedzę o elektronice na jachcie, o rodzajach map, programów nawigacyjnych, internecie i co najważniejsze uczy jak się tym wszystkim posługiwać, po to aby, jak brzmi podtytuł tej książki, „bezpiecznie żeglować i mieć więcej czasu na pokładzie”.

Dodatkową cnotą tej pozycji jest warta podkreślenia staranność edytorska, wiele barwnych i dobrze dobranych ilustracji, przejrzysty układ rozdziałów i stron.  Z czystym sumieniem tę książkę polecamy.

Grzegorz Pawlak „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”
Unicorn Poznań 2011
stron 134

Książkę można kupić w naszym sklepiku - zapraszamy: „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce” >>


UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Temat konkursu: "Za sterem". Zapraszamy do udziału! :)

JAK WYGRAĆ NAGRODĘ

1. Na Tawernie Skipperów

Należy zamieścić zdjęcie konkursowe na naszym portalu - wygrywają te, które otrzymają najlepszą ocenę użytkowników Tawerny Skipperów.

WAŻNE: Każde zdjęcie należy zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

Do wygrania trzy egzemplarze książki „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie konkursowe na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 15.07.2011 r., do godziny 12:00.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

   Zwycięzcy konkursu:

Marek Wilczek
Janusz Kodrzycki
Marcin Konieczny
Na Facebooku zwyciężył Piotr Kłopotowski
Gratulujemy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991