TYP: a1

„Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”

środa, 29 czerwca 2011
MZ
Już od dawna nikogo nie dziwi obecność GPS na jachcie, przyzwyczailiśmy się do tego i posiedliśmy pewną umiejętność w posługiwaniu się tym urządzeniem. Oczywiście jedni z niego korzystają w najprostszy sposób, śledząc po prostu drogę jachtu i wyznaczając kurs jakim mają zamiar płynąć, inni, bardziej biegli w posługiwaniu się elektroniką, potrafią zrobić o wiele więcej.

Zarówno jedni jak i drudzy powinni sięgnąć po książkę Grzegorza Pawlaka. Jest to bowiem ten rodzaj podręcznika, który można bez obaw nazwać POŻYTECZNYM. W sposób prosty i przystępny, a nie jest to niestety często spotykana cecha, przybliża wiedzę o elektronice na jachcie, o rodzajach map, programów nawigacyjnych, internecie i co najważniejsze uczy jak się tym wszystkim posługiwać, po to aby, jak brzmi podtytuł tej książki, „bezpiecznie żeglować i mieć więcej czasu na pokładzie”.

Dodatkową cnotą tej pozycji jest warta podkreślenia staranność edytorska, wiele barwnych i dobrze dobranych ilustracji, przejrzysty układ rozdziałów i stron.  Z czystym sumieniem tę książkę polecamy.

Grzegorz Pawlak „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”
Unicorn Poznań 2011
stron 134

Książkę można kupić w naszym sklepiku - zapraszamy: „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce” >>


UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Temat konkursu: "Za sterem". Zapraszamy do udziału! :)

JAK WYGRAĆ NAGRODĘ

1. Na Tawernie Skipperów

Należy zamieścić zdjęcie konkursowe na naszym portalu - wygrywają te, które otrzymają najlepszą ocenę użytkowników Tawerny Skipperów.

WAŻNE: Każde zdjęcie należy zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

Do wygrania trzy egzemplarze książki „Morska nawigacja elektroniczna w praktyce”.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie konkursowe na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 15.07.2011 r., do godziny 12:00.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

   Zwycięzcy konkursu:

Marek Wilczek
Janusz Kodrzycki
Marcin Konieczny
Na Facebooku zwyciężył Piotr Kłopotowski
Gratulujemy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876