TYP: a1

Andrzej Pochodaj "Kurs na Morze Północne"

sobota, 21 czerwca 2014
MZ

To już drugie wydanie tej książki – czy też wznowienie. Świadczy to o jednym, mamy do czynienia z pozycją popularną, docenioną przez kupujących i co ważne pożyteczną. 


Kolejna rzecz, o której warto wspomnieć to fakt, iż coraz więcej polskich żeglarzy właśnie owo Morze Północne wybiera jako cel wypraw. To najbliższy naszego wybrzeża akwen, na którym można odbyć staż na wodach pływowych. Ten poradnik zawiera praktycznie wszystko, co przy planowaniu takiego rejsu jest niezbędne. Czytelnik znajdzie w nim informacje o almanachach, locjach i przewodnikach. Oprócz tego o koniecznych formalnościach, o portach i systemach łączności. Do tego dowie się o warunkach hydrometeorologicznych, otrzyma omówienie tras jakie są zalecane. Uzupełnieniem, bardzo cennym, są mapy z zaznaczonymi kierunkami wiatrów, a także mapki prądów. Trzeba przyznać, że jest to rzeczywiście obowiązkowa lektura zarówno podczas planowaniu rejsu, jak i cenna pomoc w czasie jego trwania.


Andrzej Pochodaj „Kurs na Morze Północne” - Poradnik dla żeglarzy

Wydawnictwo Alma-Press 2014

Stron: 254

Cena: 49,90 zł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 May

Roman Paszke zdobywa patent kapitański.
sobota, 10 maja 1986
Jan Józef Fisher z Krakowa i Czesław Czarnowski z Wilna zakupili w duńskim Nyborgu jacht "Carmen", który stał się tym samym pierwszym jachtem żeglującym pod polską banderą.
niedziela, 10 maja 1925