TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Trynidad i Tobago

piątek, 13 grudnia 2019
Monika Frenkiel

Ostatnio pisaliśmy o żeglo9waniu po Bałtyku, więc dziś Wam zaproponujemy wycieczkę w nieco cieplejsze rejony, np. na Trynidad i Tobago. Co prawda tam akurat nie ma czarterów, ale można jacht wyczarterować na Grenadzie, np. w St. Georges. 


Trynidad i Tobago to wyspiarskie państewko u północnych brzegów Ameryki Południowej, obejmujące dwie główne wyspy - Trynidad i Tobago oraz sześć mniejszych w archipelagu Małych Antyli. Wyspy dosyć się różnią atmosferą, wyglądem i infrastrukturą, każdy więc tutaj powinien znaleźć coś dla siebie. Miłośnicy spokoju i relaksu chętniej wybiorą niewielką, zielona od dżungli Tobago z jej malowniczymi wzgórzami i niewielkim ruchem turystycznym. Trynidad jest miejscem zdecydowanie gwarnym, jak to centrum kraju. 


A co ma do zaoferowania Trynidad i Tobago żeglarzom? Przede wszystkim brak huraganów i niezwykle przejrzyste wody a w nich różnorodne formy życia podwodnego i kolorowe rafy sprawiają – pamiętajcie, żeby na jacht zabrać sprzęt do nurkowania! Wyspy otoczone są białymi, piaszczystymi plażami otoczonymi palmami kokosowymi (najpiekniejsza z plaż to Maracas Bay), a na wyspach pełno jest przyrodniczych ciekawostek. Takich jak np. Pitch Lake, czyli Jezioro Asfaltowe o powierzchni 42 hektarów na Trynidad – miejsce, gdzie na powierzchnię wypływa naturalny asfalt. Na Trynidad typowym elementem krajobrazu są także wulkany błotne. Rajem dla miłośników ptaków będą parki Asa Wright Nature Centre & Lodge i Caroni Bird Sanctuary  a w Bagna Nariva można z bliska poobserwować małpy. Tobago Forest Reserve to najstarszy na zachodniej półkuli rezerwat przyrody. Na Tobago znajduje się także ogród koralowy Bucco Reef - wielki, naturalny basen.


Ponieważ nie samą przyrodą człowiek żyje, cos dla siebie znajdą tutaj także np. miłośnicy militariów, którzy mogą odwiedzić Fort King George i Fort Benett  na Tobago albo Muzeum Lotnictwa i Historii Wojskowości w Chaguanas. Piękną, kolonialna architekturę można oglądać w stolicy kraju, Port-of-Spain. Tutaj odbywa się także jeden z najciekawszych karnawałów świata.

Jeśli interesuje Was czarter jachtu, piszcie na info@tawernaskipperow.pl

 

Tagi: Trynidad i Tobago, Karaiby, czarter
TYP: a3
0 0
Komentarze