TYP: a1

Z cyklu Gdzie na czarter jachtu: Tajlandia

piątek, 24 sierpnia 2018
Monika Frenkiel

Dziś wyruszamy w rejs w bardziej egzotyczne dla polskich żeglarzy okolice, czyli do Tajlandii. To co prawda kraj znany polskim turystom nie od dziś, ale co oferuje tym, co wolą pokład łodzi niż hotel?

 

Tajlandię nazywa się też Kraina Uśmiechu i nazwa ta jest w pełni uzasadniona, ze względu na niezwykłą gościnność i życzliwość Tajów. Kraj zachwyca bajkową roślinnością a smakoszom pewnie już płynie ślinka na myśl o tajskiej kuchni.

Żeglarzom spodobają się piaszczyste plaże, idealne na leming, malownicze ukryte zatoczki, piękne góry (nie wiemy czemu, ale żeglowanie często uprawiają ludzie kochający góry) i morze o cudownej barwie. Tajlandia oferuje ciszę i spokój tym, którzy to kochają a tym, którzy wolą gwar i zabawę – najlepsze kluby.

A co – dbając już o szczegóły – warto tu zobaczyć? Ano wyspę Phuket, czyli "Perłę południa". To największa (539 km2) i najczęściej wybierana przez żeglarzy wyspa w Tajlandii  i druga po Bangkoku rozwijająca się prowincja tego kraju. Słynie przede wszystkim ze wspaniałego wybrzeża, atrakcyjnych plaż oblewanych przez ciepłe, turkusowe wody Morza Andamańskiego i cienistych szlaków prowadzących przez dżunglę. Około 7 proc. wyspy pokrywa objęta ochroną naturalna puszcza.

Zachodnie wybrzeże Phuket ma świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Miłośnikom ciszy i spokoju z pewnością spodobają się plaże takie jak Nai Yang, Bang Thao, Pan Sea, Kemala, Relax, Kata Beach i Naiharn. Natomiast osoby, którym nie przeszkadzają tłumy, zachwycą plaże  Patong i Karon. Atrakcją wyspy jest puszcza Khao Phra Thaew, gdzie można spotkać niedźwiedzie, gibbony i jeżozwierze. Osoby, które chciałyby spróbować nurkowania z pewnością długo nie zapomną widoku ogrodów koralowych oraz bogactwa ryb.

Najciekawsze miejsca, jakie można odwiedzić na Phuket to: muzeum ilustrujące historię tego regionu (w holu Hotelu Thavorn przy ulicy Rasada), Galeria Sztuki (przy Thanon Thalang), oceanarium Phuket Aquarium, zajmujące się odnawianiem populacji żółwi, Muzeum Muszli Morskich czy Park Narodowy Sirinat niedaleko lotniska. 

Na wschód od Phuket znajduje się zatoka Phang Nga Bay, z jej niewiarygodnymi formacjami skalnymi i stromymi wapiennymi skałami o ścianach opadających pionowo do spokojnego, turkusowego morza. Obszar ten jest morskim parkiem narodowym. Większość wysp nie jest  zamieszkała i znajdują się na nich niezliczone jaskinie, potoki, ukryte laguny i namorzyny. Szczególnie warta zobaczenia tutaj jest wyspa Ko Tapu, bardziej znana jako Wyspa Jamesa Bonda,  na której w 1974 roku kręcono film, "Człowiek ze złotym pistoletem".

Koniecznie też trzeba zobaczyć okolice Krabi i tamtejszą Świątynię Tygrysa. Na południe od Krabi znajduje się tzw. plaża skamieniałych muszli. Wiek znajdujących się tutaj skamielin szacuje się na 40 mln lat. Ok. 25 km od miasta znajduje się półwysep  Raylai, znany z charakterystycznych skał wapiennych. Warta uwagi jest także jaskinia Phta Nang, przypominająca boginię płodności o tym samym imieniu, w której do tradycji należy zostawianie drewnianych fallusów.

Miejsc, z których pływa się w Tajlandii jest kilka i dosyć zręcznie uzupełniają się, jeżeli chodzi o sezon. Z Phuket pływa się od września do maja, potem już przeszkadzają nam tajfuny. Z Ko Chang pływa się od listopada do maja, a z Ko Samui od czerwca do września.

 

PROMOCJA


Jeśli interesuje Was czarter jachtu w Tajlandii podajemy kilka atrakcyjnych ofert. Promocja obowiązuje przy zgłoszeniu od 27.08.2018 do 03.09.2018. Osoby zainteresowane promocją zapraszamy do kontaktu na info@tawernaskipperow.pl.

Island Spirit 380
rocznik 2016
Data: 2019-03-16
Okres: 14 dni
Koh Chang
Koje: 8
Kabiny: 4
8674 €
Rabat 25 %
6505 € 

Nautitech 40
rocznik 2016
Data: 2019-04-01
Okres: 11 dni
Phuket
Koje: 8+2+2
Kabiny: 4+2
8690 €
Rabat 20 %
6952 € 

Lagoon 400 S2
rocznik 2017
Data: 2019-07-16
Okres: 14 dni
Koh Samui
Koje: 8+2
Kabiny: 4+2
10080 €
Rabat 25 %
7565 € 

Tagi: rejs, czarter, promocja
TYP: a3
0 0
Komentarze