TYP: a1

Nowy numer Morza już w sprzedaży!

czwartek, 19 września 2019
Monika Frenkiel

Nadeszła wiekopomna chwila, drugi numer magazynu „Morze.org” trafił do salonów Empik. Bardzo dziękujemy za wszystkie maile i opinie, które trafiły do nas z okazji reaktywacji tytułu, mamy nadzieję, że drugi numer będzie podobał się Wam jeszcze bardziej niż pierwszy.

Po tym, jak odważyliśmy się reaktywować kultowe „Morze”, zalała nas istna lawina wiadomości od naszych Czytelników. Cieszymy się, że w większości były to opinie pochlebne, a krytyczne uwagi dotyczyły w przeważającej większości tego, że…nie jesteśmy miesięcznikiem. No cóż – robim, co możem, na razie ukazujemy się co trzy miesiące. Wiadomości było na tyle sporo, że utworzyliśmy dział „Odpowiedzi od redakcji”, mamy nadzieję, że razem z nami będziecie tworzyli to pismo. Nadzieję podsycają spotkania z czytelnikami „na żywo”, bo wielu z Was spotkaliśmy na Targach BALTEXPO.

A na co możecie liczyć w najnowszym, wrześniowym numerze „Morza”? W tym miesiącu przypada rocznica wybuchu II wojny światowej, nasz peryskop zwrócił się więc w stronę Westerplatte – i nie mogliśmy, niestety, pominąć obecnych politycznych przepychanek dookoła tego miejsca. Jest i historia Schleswiga-Holsteina, historia Morskiego Dywizjonu Lotniczego a także ciekawa opowieść, co ma wspólnego wi-fi z u-bootami i jaką role odegrała w tym najpiękniejsza kobieta świata. Jest o statkach, jest o żaglowcach, w tym wywiad z kapitanem Bartłomiejem Skwarą, który w tym roku na STS Fryderyk Chopin wygrał The Tall Ship Races. Trochę biologii morza, trochę geologii (czy wiecie, gdzie i kiedy powstanie nowe morze?), historia jak Polacy Szwecje podpili (tak, tak), ciekawe miejsca – kopenhaskie Nyhavn i Samoa, a poza tym Nowinki w płetwach – czyli wraki Visu, historia pewnego kapitana i ptaszków, Archiwum Neptuna i Przystań hobbystów.

Przypominamy, że „Morze.org” można zamówić TUTAJ (także w wersji elektronicznej).

Tagi: Morze.org, gazeta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877