TYP: a1

Nowy numer Morza już w sprzedaży!

czwartek, 19 września 2019
Monika Frenkiel

Nadeszła wiekopomna chwila, drugi numer magazynu „Morze.org” trafił do salonów Empik. Bardzo dziękujemy za wszystkie maile i opinie, które trafiły do nas z okazji reaktywacji tytułu, mamy nadzieję, że drugi numer będzie podobał się Wam jeszcze bardziej niż pierwszy.

Po tym, jak odważyliśmy się reaktywować kultowe „Morze”, zalała nas istna lawina wiadomości od naszych Czytelników. Cieszymy się, że w większości były to opinie pochlebne, a krytyczne uwagi dotyczyły w przeważającej większości tego, że…nie jesteśmy miesięcznikiem. No cóż – robim, co możem, na razie ukazujemy się co trzy miesiące. Wiadomości było na tyle sporo, że utworzyliśmy dział „Odpowiedzi od redakcji”, mamy nadzieję, że razem z nami będziecie tworzyli to pismo. Nadzieję podsycają spotkania z czytelnikami „na żywo”, bo wielu z Was spotkaliśmy na Targach BALTEXPO.

A na co możecie liczyć w najnowszym, wrześniowym numerze „Morza”? W tym miesiącu przypada rocznica wybuchu II wojny światowej, nasz peryskop zwrócił się więc w stronę Westerplatte – i nie mogliśmy, niestety, pominąć obecnych politycznych przepychanek dookoła tego miejsca. Jest i historia Schleswiga-Holsteina, historia Morskiego Dywizjonu Lotniczego a także ciekawa opowieść, co ma wspólnego wi-fi z u-bootami i jaką role odegrała w tym najpiękniejsza kobieta świata. Jest o statkach, jest o żaglowcach, w tym wywiad z kapitanem Bartłomiejem Skwarą, który w tym roku na STS Fryderyk Chopin wygrał The Tall Ship Races. Trochę biologii morza, trochę geologii (czy wiecie, gdzie i kiedy powstanie nowe morze?), historia jak Polacy Szwecje podpili (tak, tak), ciekawe miejsca – kopenhaskie Nyhavn i Samoa, a poza tym Nowinki w płetwach – czyli wraki Visu, historia pewnego kapitana i ptaszków, Archiwum Neptuna i Przystań hobbystów.

Przypominamy, że „Morze.org” można zamówić TUTAJ (także w wersji elektronicznej).

Tagi: Morze.org, gazeta
TYP: a3
0 0
Komentarze