TYP: a1

Nowy numer Morza już w sprzedaży!

czwartek, 19 września 2019
Monika Frenkiel

Nadeszła wiekopomna chwila, drugi numer magazynu „Morze.org” trafił do salonów Empik. Bardzo dziękujemy za wszystkie maile i opinie, które trafiły do nas z okazji reaktywacji tytułu, mamy nadzieję, że drugi numer będzie podobał się Wam jeszcze bardziej niż pierwszy.

Po tym, jak odważyliśmy się reaktywować kultowe „Morze”, zalała nas istna lawina wiadomości od naszych Czytelników. Cieszymy się, że w większości były to opinie pochlebne, a krytyczne uwagi dotyczyły w przeważającej większości tego, że…nie jesteśmy miesięcznikiem. No cóż – robim, co możem, na razie ukazujemy się co trzy miesiące. Wiadomości było na tyle sporo, że utworzyliśmy dział „Odpowiedzi od redakcji”, mamy nadzieję, że razem z nami będziecie tworzyli to pismo. Nadzieję podsycają spotkania z czytelnikami „na żywo”, bo wielu z Was spotkaliśmy na Targach BALTEXPO.

A na co możecie liczyć w najnowszym, wrześniowym numerze „Morza”? W tym miesiącu przypada rocznica wybuchu II wojny światowej, nasz peryskop zwrócił się więc w stronę Westerplatte – i nie mogliśmy, niestety, pominąć obecnych politycznych przepychanek dookoła tego miejsca. Jest i historia Schleswiga-Holsteina, historia Morskiego Dywizjonu Lotniczego a także ciekawa opowieść, co ma wspólnego wi-fi z u-bootami i jaką role odegrała w tym najpiękniejsza kobieta świata. Jest o statkach, jest o żaglowcach, w tym wywiad z kapitanem Bartłomiejem Skwarą, który w tym roku na STS Fryderyk Chopin wygrał The Tall Ship Races. Trochę biologii morza, trochę geologii (czy wiecie, gdzie i kiedy powstanie nowe morze?), historia jak Polacy Szwecje podpili (tak, tak), ciekawe miejsca – kopenhaskie Nyhavn i Samoa, a poza tym Nowinki w płetwach – czyli wraki Visu, historia pewnego kapitana i ptaszków, Archiwum Neptuna i Przystań hobbystów.

Przypominamy, że „Morze.org” można zamówić TUTAJ (także w wersji elektronicznej).

Tagi: Morze.org, gazeta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 lipca

Thor Heyerdahl na tratwie "Ra II" po 57 dniach atlantyckiej żeglugi dopłynął na Barbados, dowodząc swojej tezy, że starożytni żeglarze mogli docierać do Ameryki, żeglujac na papirusowych statkach.
środa, 1 lipca 1970
Opuścił Gdynię "Zawisza Czarny" z zamiarem opłynięcia Islandii. Plan został w pełni zrealizowany, a szkunerem dowodził Kpt. Andrzej Rościszewski.
wtorek, 1 lipca 1969
Rozpoczyna się pierwszy obóz żeglarski w COŻ Trzebież.
środa, 1 lipca 1959
W Auckland urodził się Grant Dalton, żeglarz oceaniczny, zwycięzca Whitbread Race na jachcie "New Zealand Endeavour" i The Race na katamaranie "Club Med".
wtorek, 1 lipca 1958
Z Montevideo na keczu "Legh II" wystartował w samotny rejs dookoła świata Vito Dumas; trasa wiodła przez Przylądek Dobrej Nadziei, Nową Zelandię, Valparaiso, Przylądek Horn (zakończył podróż w Montevideo 30 sierpnia 1943 r.).
środa, 1 lipca 1942
Urodził się Wim van Acker - wieloletni komandor Europejskiej Floty DN; był wybitną osobowością, przez wiele lat wspomagał polskie żeglarstwo lodowe.
piątek, 1 lipca 1921
Rozpoczęcie rejsu Joshuy Slocuma na "Sprayu".
poniedziałek, 1 lipca 1895
Horatio Nelson obejmuje dowództwo "Victory".
poniedziałek, 1 lipca 1771