TYP: a1

Jak kupić tanie bilety lotnicze?

środa, 14 sierpnia 2019
Artykuł sponsorowany

Samolot staje się coraz bardziej popularnym środkiem przemieszczania po świecie. Nie jest już to „towar” ekskluzywny, ale staje się dostępny dla każdego.

Wobec tego warto rozeznać się w działaniu tego rynku, bowiem najbardziej wytrawni podróżnicy potrafią wyszukać niezwykle tanie bilety lotnicze. Latanie po Europie za kilkanaście złotych? Nieco ponad 100 złotych za lot do odległego Dubaju? Tak, to możliwe! Wystarczy, że zapoznasz się z naszymi wskazówkami, a być może i Ty trafisz na wyjątkową okazję.

[t][/t] [s]Fot. Pixabay[/s]

Od czego zacząć…

Na samym początku powinniśmy wiedzieć, że nie ma sensu planowanie tylko jednego, konkretnego kierunku podróży. Najlepiej zatem przygotować listę miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. Ograniczając się tylko do jednego celu, prawdopodobieństwo znalezienia taniego biletu znacząco zmaleje.

 

Kiedy szukać i lecieć?

Jeżeli już wybraliśmy miejsca, to kolejnym ważnym krokiem w staraniu o tanie bilety lotnicze jest odpowiedni dobór terminów, zarówno bukowania biletów, jak i wylotu. Przede wszystkim warto wiedzieć, że:

  • Rezerwacja biletów lotniczych powinna odbyć się na kilka miesięcy przed planowanym wylotem. To właśnie wtedy będziemy mieli największe prawdopodobieństwo trafienia na atrakcyjną cenę.
  • Nie warto szukać biletów na ściśle określony dzień. Im większa elastyczność terminu, tym większa szansa na sukces. Najlepiej zatem określić miesiąc, czy nawet przełom dwóch miesięcy, w których chcielibyśmy lecieć.
  • Wskazane, a wręcz konieczne jest unikanie szczytu sezonu w danym kraju. Unikaj również weekendów i świąt. Szczyt sezonu, a także niektóre weekendy i święta to olbrzymie zainteresowanie turystów, a więc wręcz gwarancja dla linii lotniczych, że wyprzedadzą wszystkie bilety. Przez ten fakt ceny przelotów idą znacząco do góry.

O czym warto wiedzieć…

  1. Unikaj biletów z dodatkowym ubezpieczeniem. Ubezpieczenie możesz wykupić dużo taniej samodzielnie.
  2. Zrezygnuj z dodatkowych opcji, jak chociażby pierwszeństwo wejścia na pokład.
  3. Ogranicz się do bagażu podręcznego. Bagaż rejestrowany znacząco podwyższy cenę przelotu.
  4. Lotniska na peryferiach miasta są dużo tańsze od głównych portów lotniczych. Warto jednak przekalkulować ewentualne koszty dojazdu z lotniska do celu podróży.

Cenne wskazówki dotyczące wyszukiwania tanich biletów lotniczych znaleźć można również na tej stronie.

Tagi: samolot, bilety, podróże
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933