TYP: a1

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej

środa, 18 października 2017
informacja prasowa/zeglarski.info

16 października, w wieku 81 lat odszedł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej, uczestnik pierwszych wokółziemskich regat Withbread Round the World Race na jachcie „Otago”, członek Bractwa Kaphornowców.

[t]Bogdan Berggrun 2016/fot. Tadeusz Lademann, zeglarski.info[/t]

– Był wspaniałym człowiekiem – wspomina zmarłego Mirosław Rychcik, żeglarz, trener JK Stoczni Gdańskiej, były członek kadry narodowej w klasach Finn i Soling. – Rok temu we wrześniu spotkaliśmy się w klubie na benefisie na jego cześć, w podziękowaniu za wszystko ofiarowując statuetkę, z której bardzo się ucieszył. Dzięki jego staraniom, zaangażowaniu, profesjonalizmowi sekcja regatowa przez dekadę była niepokonana w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski w Żeglarstwie. Społecznik, najpierw myślał o innych, nigdy o sobie. Dzięki wrodzonej determinacji pomagał nam, zawodnikom klubowym i nie tylko, rozwiązywać trudne problemy sprzętowe, logistyczne, jak również na gruncie prywatnym – osobiste. Całym swoim życiem zasłużył na szacunek wszystkich, którzy go znali i czerpali z jego postawy wiedzę. Pozostanie w naszej pamięci jako wzór do naśladowania.

Msza żałobna zostanie odprawiona w czwartek 19 października o godz. 12.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku, pl. NMP 1 (Okrąglak na Przymorzu). Odprowadzenie Zamarłego na miejsce wiecznego spoczynku nastąpi tego samego dnia o godz. 15 z nowej kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko.

Najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Zmarłego składa Zarząd i pracownicy Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

 

 

 

 

 

Tagi: Berggrün, Gdańsk, Otago, Bractwo Kaphornowców
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 January

Opłynięcie Przylądka Horn przez harcerski żaglowiec "Zawisza Czarny" pod dowództwem Waldemara Mieczkowskiego.
poniedziałek, 25 stycznia 1999
W Mrągowie zakończono kolejny etap budowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kuźni młodych talentów w żeglarstwie regatowym.
sobota, 25 stycznia 1997
W Gdyni powołano do życia Jacht Klub Morski "Kotwica" pod partonatem Dowództwa Marynarki Wojennej.
sobota, 25 stycznia 1958
Z Casablanki wystartował w rejs dookoła świata s/y "Opty" z Kapitanem Leonidem Teligą.
środa, 25 stycznia 1967