TYP: a1

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej

środa, 18 października 2017
informacja prasowa/zeglarski.info

16 października, w wieku 81 lat odszedł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej, uczestnik pierwszych wokółziemskich regat Withbread Round the World Race na jachcie „Otago”, członek Bractwa Kaphornowców.

[t]Bogdan Berggrun 2016/fot. Tadeusz Lademann, zeglarski.info[/t]

– Był wspaniałym człowiekiem – wspomina zmarłego Mirosław Rychcik, żeglarz, trener JK Stoczni Gdańskiej, były członek kadry narodowej w klasach Finn i Soling. – Rok temu we wrześniu spotkaliśmy się w klubie na benefisie na jego cześć, w podziękowaniu za wszystko ofiarowując statuetkę, z której bardzo się ucieszył. Dzięki jego staraniom, zaangażowaniu, profesjonalizmowi sekcja regatowa przez dekadę była niepokonana w klasyfikacji klubowej Pucharu Polski w Żeglarstwie. Społecznik, najpierw myślał o innych, nigdy o sobie. Dzięki wrodzonej determinacji pomagał nam, zawodnikom klubowym i nie tylko, rozwiązywać trudne problemy sprzętowe, logistyczne, jak również na gruncie prywatnym – osobiste. Całym swoim życiem zasłużył na szacunek wszystkich, którzy go znali i czerpali z jego postawy wiedzę. Pozostanie w naszej pamięci jako wzór do naśladowania.

Msza żałobna zostanie odprawiona w czwartek 19 października o godz. 12.30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku, pl. NMP 1 (Okrąglak na Przymorzu). Odprowadzenie Zamarłego na miejsce wiecznego spoczynku nastąpi tego samego dnia o godz. 15 z nowej kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko.

Najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Zmarłego składa Zarząd i pracownicy Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

 

 

 

 

 

Tagi: Berggrün, Gdańsk, Otago, Bractwo Kaphornowców
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 August

Zmarł kapitan Zygfryd Zyga Perlicki, legenda polskiego żeglarstwa regatowego
czwartek, 10 sierpnia 2017
Rusza pierwsza edycja Mistrzostw Polski Dezet w Giżycku
sobota, 10 sierpnia 2002
Z inicjatywy Zbigniewa Szpetulskiego i Tadeusza Śpiewakowskiego powstaje Akademicki Klub Morski w Gdyni
niedziela, 10 sierpnia 1952
W Sewilii rozpoczął rejs Ferdynad Magellan, dowodząc flotyllą pięciu statków ("Trynidad", "San Antonio", "Conception", "Victoria", "Santiago"); celem wyprawy było znalezienie przejścia między Ameryką Północną a Południową. Wyprawa trwała prawie trzy lata,
środa, 10 sierpnia 1519