TYP: a1

Zofia Klepacka wicemistrzynią Europy

poniedziałek, 11 lipca 2016
Redakcja/MF
Zofia Klepacka (YKP Warszawa) wywalczyła srebro w olimpijskiej klasie RS:X podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Helsinkach. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończył regaty z brązowym medalem.Wśród kobiet najlepsza była Francuzka Charlin Picon a na trzecim miejsce uplasowała się Rosjanka Stefania Elfutina. O kolejności na podium zadecydował wyścig medalowy, w którym Zofia Klepacka zajęła czwarte miejsce.

Druga Polka, która zakwalifikowała się do wyścigu medalowego, Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zakończyła rywalizację ostatecznie na dziewiątym miejscu.

Złoto wśród mężczyzn wywalczył Francuz Thomas Goyard, a srebro z Helsinek wywiezie Brytyjczyk Kieran Holmes-Martin.
Tagi: Mistrzostwa Europy, Zofia Klepacka, windsurfing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899