TYP: a1

Żeglarska Reprezentacja Szczecina w regatach „The Tall Ships Races 2012”

wtorek, 20 grudnia 2011
Rusza rekrutacja do reprezentacji Szczecina na regatach The Tall Ships Races 2012. W 2012 roku regaty rozegrane zostaną na trasie Saint Malo – Lizbona – Kadyks – A Coruña – Dublin w dniach 5 lipca-26 sierpnia 2012. Żeglarska Reprezentacja Szczecina wystartuje na dwóch jednostkach. Będą to szczeciński jacht „Dar Szczecina” oraz żaglowiec STS „Fryderyk Chopin”.

Rejs „Daru Szczecina” odbędzie się w dwóch etapach: Saint Malo-Lizbona-Kadyks w terminie od 4 lipca do 28 lipca oraz Kadyks-A Coruña-Dublin w terminie od 28 lipca do 26 sierpnia. Na obu etapach czeka po 9 miejsc.

STS „Fryderyk Chopin” odbędzie rejs w trzech etapach na następujących trasach: Saint Malo-Lizbona-Kadyks w dniach od 4 do 28 lipca, Kadyks-Porto-A Coruña od 28 lipca do 12 sierpnia oraz A Coruña-Dublin od 12 sierpnia do 26 sierpnia. Na żaglowcu na każdym z etapów czeka 30 miejsc.

W regatach może wziąć udział młodzież w wieku od 16 do 25 lat, którą łączy z miastem Szczecin miejsce pracy, nauki lub zamieszkania. Liczyć się będzie umiejętność pracy w zespole, znajomość języków obcych, zdolności artystyczne i sportowe, jak również doświadczenie żeglarskie. W styczniu rozpoczną się warsztaty obejmujące szkolenie żeglarskie i marynistyczne, wiedzę o historii TTSR, zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu ratownictwa. Członkowie Reprezentacji nauczą się też jak prowadzić animacje w portach oraz będą pracować przy jachtach. Szkolenia potrwają do czerwca.

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić deklarację znajdującą się na stronie www.ttsr.eu oraz na profilu na Facebooku: Reprezentacja Szczecina na The Tall Ships Races.

Miasto Szczecin pokrywa 50% kosztów rejsów odbywających się w ramach Reprezentacji Szczecina na The Tall Ships Races.

Więcej informacji na stronie: www.ttsr.eu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 September

Z Gdyni wyruszył w rejs s/y "Nirwana" (Kpt. Wiesław Kłosowski) do Miami i z powrotem (powrót 26.05.1991 r.).
sobota, 29 września 1990