TYP: a1

Zbliża się Shanties 2018!

poniedziałek, 22 stycznia 2018
Monika Frenkiel

Już za chwileczkę, już za momencik…Kraków znów będzie rozbrzmiewał żeglarską piosenką. Ostatni weekend lutego to tradycyjne, 37. już spotkanie z Festiwalem Shanties. Tawerna Skipperów jest patronem medialnym wydarzenia. 

Festiwalowy żaglowiec zacumuje na czterech scenach: w kameralnej sali studia S5 Radia Kraków w trakcie dwóch balladowych koncertów; na piątkowe koncerty zapraszamy do oddanego po generalnym remoncie klubu Studio; a w sobotę i niedzielę cumujemy koncertowo w spokojnej przystani kina Kijów. Centrum.

 

W każdym z miejsc będzie okazja poznać różnorodność muzyki związanej z morzem - od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców, poprzez energiczny folk morski, aż po żeglarskie ballady. Czekają nas niepowtarzalne i zaskakujące koncerty tematyczne - w tym roku ponownie w reżyserii Marka Szurawskiego druga część opowieści rumowych o intrygującym tytule, „Na świetlistych, mglistych wyspach Hawaj…”. W piątkową noc z klubu Studio wybrzmi huk pirackich dział! Koncert folkowy z okazji jubileuszu 30-lecia zespołu Mietek Folk (klasyki gatunku) przy nieocenionej pomocy twórczej brytyjskiego zespołu o wymownej nazwie „Pyrates!” zagwarantuje wiele niespodzianek i barwne widowisko żeglarskie.

 

Z niecierpliwością czekamy na koncert szanty klasycznej „pod batutą” Jacka Jakubowskiego – dyrygenta jedynego w Polsce męskiego chóru szantowego „Zawisza Czarny”, natomiast koncert finałowy dostał się w ręce zespołu Perły i Łotry. Jak zawsze pamiętano także o najmłodszych i ich rodzicach. Z myślą o nich przygotowano dwa koncerty – widowiska żeglarskie w piątkowe i sobotnie przedpołudnie, a to nie koniec niespodzianek programowych.

 

Jak wielka siła tkwi w szancie będziemy udowadniać w trakcie wspólnego plenerowego śpiewania  w sobotnie popołudnie na Rynku Głównym w Krakowie 24 lutego. Już teraz rezerwujcie czas!

 

Na 4 scenach podczas 15 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, kiermasz żeglarski, happening i wiele innych.

 

Program Festiwalu dostępny TUTAJ

Tagi: Shanties 2018
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968