TYP: a1

Zbigniew Gutkowski na Targach "Wiatr i Woda" 2014

wtorek, 1 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Zbigniew Gutkowski Fot. Sebastian Lutek
Fot. Sebastian Lutek
Najlepszy polski żeglarz oceaniczny, Zbigniew Gutkowski będzie gościem specjalnym XXVI edycji Targów „Wiatr i Woda” w dniu otwarcia imprezy (czwartek; 3 kwietnia).

„Gutek”, na Scenie Głównej, podzieli się wrażeniami z ostatnich zawodów – regat transatlantyckich Transat Jacques Vabre, w których, wraz z Maciejem Marczewskim, zajął 7. miejsce. Święto sportów wodnych na Stadionie Narodowym w Warszawie potrwa do 6 kwietnia.

Targi „Wiatr i Woda” od kilku lat należą do największych wydarzeń branżowych w tej części Europy. Oprócz licznych stoisk z nowoczesnym sprzętem żeglarskim, dużym zainteresowaniem publiczności cieszą się spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których w przeszłości nie brakowało mistrzów świata, Europy i medalistów olimpijskich.

- Z wielką przyjemnością spotkam się z kibicami, aby móc na spokojnie przybliżyć im kulisy startu w regatach Transat Jacques Vabre. Mimo że od ich zakończenia minęło już trochę czasu, to dla mnie wciąż bardzo miłe wspomnienie. Ponadto, mam nadzieję, że będzie również okazja poruszyć kwestię dalszych planów startowych w tym roku – powiedział Zbigniew Gutkowski.

Spotkanie z „Gutkiem” poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca żeglarstwa, Waldemar Heflich. Ponadto, wszyscy pasjonaci sportów wodnych będą mieli szansę osobiście porozmawiać z żeglarzem, zrobić sobie zdjęcie oraz otrzymać pamiątkową pocztówkę z autografem.

Zbigniew Gutkowski pojawi się na Scenie Głównej zlokalizowanej na płycie Stadionu Narodowego 3 kwietnia (czwartek) o godz. 14:00. Przedstawiciele mediów mogą akredytować się na Targi „Wiatr i Woda” do 1 kwietnia (wtorek) pod poniższym linkiem: http://www.wiatriwoda.pl/dla-mediow/akredytacja-dziennikarzy-/

W czasie trwania imprezy akredytacje będą dostępne w biurze prasowym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933