TYP: a1

Zbigniew Gutkowski na Targach "Wiatr i Woda" 2014

wtorek, 1 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Zbigniew Gutkowski Fot. Sebastian Lutek
Fot. Sebastian Lutek
Najlepszy polski żeglarz oceaniczny, Zbigniew Gutkowski będzie gościem specjalnym XXVI edycji Targów „Wiatr i Woda” w dniu otwarcia imprezy (czwartek; 3 kwietnia).

„Gutek”, na Scenie Głównej, podzieli się wrażeniami z ostatnich zawodów – regat transatlantyckich Transat Jacques Vabre, w których, wraz z Maciejem Marczewskim, zajął 7. miejsce. Święto sportów wodnych na Stadionie Narodowym w Warszawie potrwa do 6 kwietnia.

Targi „Wiatr i Woda” od kilku lat należą do największych wydarzeń branżowych w tej części Europy. Oprócz licznych stoisk z nowoczesnym sprzętem żeglarskim, dużym zainteresowaniem publiczności cieszą się spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których w przeszłości nie brakowało mistrzów świata, Europy i medalistów olimpijskich.

- Z wielką przyjemnością spotkam się z kibicami, aby móc na spokojnie przybliżyć im kulisy startu w regatach Transat Jacques Vabre. Mimo że od ich zakończenia minęło już trochę czasu, to dla mnie wciąż bardzo miłe wspomnienie. Ponadto, mam nadzieję, że będzie również okazja poruszyć kwestię dalszych planów startowych w tym roku – powiedział Zbigniew Gutkowski.

Spotkanie z „Gutkiem” poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca żeglarstwa, Waldemar Heflich. Ponadto, wszyscy pasjonaci sportów wodnych będą mieli szansę osobiście porozmawiać z żeglarzem, zrobić sobie zdjęcie oraz otrzymać pamiątkową pocztówkę z autografem.

Zbigniew Gutkowski pojawi się na Scenie Głównej zlokalizowanej na płycie Stadionu Narodowego 3 kwietnia (czwartek) o godz. 14:00. Przedstawiciele mediów mogą akredytować się na Targi „Wiatr i Woda” do 1 kwietnia (wtorek) pod poniższym linkiem: http://www.wiatriwoda.pl/dla-mediow/akredytacja-dziennikarzy-/

W czasie trwania imprezy akredytacje będą dostępne w biurze prasowym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001