TYP: a1

Zbigniew Gutkowski na Targach "Wiatr i Woda" 2014

wtorek, 1 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Zbigniew Gutkowski Fot. Sebastian Lutek
Fot. Sebastian Lutek
Najlepszy polski żeglarz oceaniczny, Zbigniew Gutkowski będzie gościem specjalnym XXVI edycji Targów „Wiatr i Woda” w dniu otwarcia imprezy (czwartek; 3 kwietnia).

„Gutek”, na Scenie Głównej, podzieli się wrażeniami z ostatnich zawodów – regat transatlantyckich Transat Jacques Vabre, w których, wraz z Maciejem Marczewskim, zajął 7. miejsce. Święto sportów wodnych na Stadionie Narodowym w Warszawie potrwa do 6 kwietnia.

Targi „Wiatr i Woda” od kilku lat należą do największych wydarzeń branżowych w tej części Europy. Oprócz licznych stoisk z nowoczesnym sprzętem żeglarskim, dużym zainteresowaniem publiczności cieszą się spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których w przeszłości nie brakowało mistrzów świata, Europy i medalistów olimpijskich.

- Z wielką przyjemnością spotkam się z kibicami, aby móc na spokojnie przybliżyć im kulisy startu w regatach Transat Jacques Vabre. Mimo że od ich zakończenia minęło już trochę czasu, to dla mnie wciąż bardzo miłe wspomnienie. Ponadto, mam nadzieję, że będzie również okazja poruszyć kwestię dalszych planów startowych w tym roku – powiedział Zbigniew Gutkowski.

Spotkanie z „Gutkiem” poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca żeglarstwa, Waldemar Heflich. Ponadto, wszyscy pasjonaci sportów wodnych będą mieli szansę osobiście porozmawiać z żeglarzem, zrobić sobie zdjęcie oraz otrzymać pamiątkową pocztówkę z autografem.

Zbigniew Gutkowski pojawi się na Scenie Głównej zlokalizowanej na płycie Stadionu Narodowego 3 kwietnia (czwartek) o godz. 14:00. Przedstawiciele mediów mogą akredytować się na Targi „Wiatr i Woda” do 1 kwietnia (wtorek) pod poniższym linkiem: http://www.wiatriwoda.pl/dla-mediow/akredytacja-dziennikarzy-/

W czasie trwania imprezy akredytacje będą dostępne w biurze prasowym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942