TYP: a1

Aukcja charytatywna Fundacji "IRMA". Wylicytuj rejs ze Zbigniewem Gutkowskim

czwartek, 3 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Zbigniew Gutkowski, fot. Robert Hajduk
Fot. Robert Hajduk
Fundacja na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów „IRMA” zaprasza wszystkich sympatyków żeglarstwa i sportów wodnych do udziału w aukcji charytatywnej na rzecz szkolenia psów ratowniczych. Zwycięzca licytacji będzie miał okazję skorzystać z niezwykłej atrakcji: kilkugodzinnego rejsu na jedynym w naszym kraju jachcie IMOCA Open 60 w towarzystwie najlepszego polskiego żeglarza oceanicznego Zbigniewa Gutkowskiego.

Zbigniew „Gutek” Gutkowski całe swoje życie związał z żeglarstwem. Jako czternastolatek został członkiem kadry narodowej w klasie 470. Następnie, brał udział w regatach okołoziemskich, mistrzostwach, próbach bicia rekordu okołoziemskiego. Był pierwszym uczestnikiem regat VELUX 5 Oceans Race oraz Vendée Globe, który startował z polską flagą.

Od 2013 roku, Zbigniew „Gutek” Gutkowski wspiera działania Fundacji „IRMA” w zakresie popularyzacji idei ratownictwa z wykorzystaniem psów – również ratownictwa wodnego. W ramach funkcji Ambasadora Fundacji, postanowił przekazać na aukcję charytatywną swój czas i zaangażowanie.

- Jestem dumny, że mogę reprezentować w Polsce Fundację „IRMA”. Jej działania są mi szczególnie bliskie, ponieważ jestem wielkim miłośnikiem zwierząt. W natłoku obowiązków, w miarę możliwości zawsze staram się pomagać Fundacji propagować hasła i treści, które stanowią trzon jej działalności – powiedział Zbigniew Gutkowski.

Aukcja rozpoczęła się w środę, 2 kwietnia 2014 roku, o godzinie 20:00. Potrwa dwa tygodnie i prowadzona będzie poprzez serwis Allegro.pl. W jej ramach, można licytować sześć miejsc na 6-godzinny rejs z „Gutkiem” po Zatoce Gdańskiej. Data realizacji rejsu została wstępnie określona na lipiec 2014 roku. Wszyscy uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Link do aukcji w serwisie Allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4116696810

Link do aukcji znaleźć można również na www.czterylapynaratunek.pl, w zakładce „Aukcje” oraz na fan page’u Fundacji: www.facebook.com/FundacjaIrma.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 August

Opuścił Bermudę jacht "Gemini" z zamiarem ustanowienia polonijnego rekordu trasy z St. George's do portu Horta na Azorach. Przybył tam 18 sierpnia. Trasę 1,905 mil "Gemini" przebyl w 13 dni, 19 godzin, 29 minut i 20 sekund. Jest to rekord dla jachtów polo
środa, 4 sierpnia 2004
Z Plymouth wystartowały regaty Anglia-Australia (Parmelia Cup) z okazji 150 rocznicy przybycia do Freemantle angielskiego żaglowca "Parmelia" z pierwszymi cywilnymi kolonistami; bezwzględnie najszybszy w tym wyścigu był "Wojewoda Pomorski" dowodzony przez
sobota, 4 sierpnia 1979
S/y "Alf" pod dowództwem Kpt. Bogdana Olszewskiego wyruszył w udany rejs do Murmańska (powrót 29.09)
piątek, 4 sierpnia 1972
Na pokładzie jachtu "Generał Zaruski" rozpoczął się XVI Sejmik PZŻ, na którym na prezesa wybrano Kazimierza Petrusewicza, wychowanka Państwowej Szkoły Morskiej w Tczewie, później wiceministra żeglugi i profesora UW
niedziela, 4 sierpnia 1946