TYP: a1

Aukcja charytatywna Fundacji "IRMA". Wylicytuj rejs ze Zbigniewem Gutkowskim

czwartek, 3 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Zbigniew Gutkowski, fot. Robert Hajduk
Fot. Robert Hajduk
Fundacja na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów „IRMA” zaprasza wszystkich sympatyków żeglarstwa i sportów wodnych do udziału w aukcji charytatywnej na rzecz szkolenia psów ratowniczych. Zwycięzca licytacji będzie miał okazję skorzystać z niezwykłej atrakcji: kilkugodzinnego rejsu na jedynym w naszym kraju jachcie IMOCA Open 60 w towarzystwie najlepszego polskiego żeglarza oceanicznego Zbigniewa Gutkowskiego.

Zbigniew „Gutek” Gutkowski całe swoje życie związał z żeglarstwem. Jako czternastolatek został członkiem kadry narodowej w klasie 470. Następnie, brał udział w regatach okołoziemskich, mistrzostwach, próbach bicia rekordu okołoziemskiego. Był pierwszym uczestnikiem regat VELUX 5 Oceans Race oraz Vendée Globe, który startował z polską flagą.

Od 2013 roku, Zbigniew „Gutek” Gutkowski wspiera działania Fundacji „IRMA” w zakresie popularyzacji idei ratownictwa z wykorzystaniem psów – również ratownictwa wodnego. W ramach funkcji Ambasadora Fundacji, postanowił przekazać na aukcję charytatywną swój czas i zaangażowanie.

- Jestem dumny, że mogę reprezentować w Polsce Fundację „IRMA”. Jej działania są mi szczególnie bliskie, ponieważ jestem wielkim miłośnikiem zwierząt. W natłoku obowiązków, w miarę możliwości zawsze staram się pomagać Fundacji propagować hasła i treści, które stanowią trzon jej działalności – powiedział Zbigniew Gutkowski.

Aukcja rozpoczęła się w środę, 2 kwietnia 2014 roku, o godzinie 20:00. Potrwa dwa tygodnie i prowadzona będzie poprzez serwis Allegro.pl. W jej ramach, można licytować sześć miejsc na 6-godzinny rejs z „Gutkiem” po Zatoce Gdańskiej. Data realizacji rejsu została wstępnie określona na lipiec 2014 roku. Wszyscy uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Link do aukcji w serwisie Allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4116696810

Link do aukcji znaleźć można również na www.czterylapynaratunek.pl, w zakładce „Aukcje” oraz na fan page’u Fundacji: www.facebook.com/FundacjaIrma.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967