TYP: a1

Zawisza Czarny i wyspy Bałtyku

wtorek, 2 sierpnia 2016
Redakcja/MF
Już za kilka dni rusza kolejny rejs s/y Zawisza Czarny. W tym roku żaglowiec porusza się głównie po Bałtyku. Przez siedem dni, od 6 sierpnia Zawisza odwiedzi bałtyckie wyspy - Gotlandię, Olandię, Christianio i Bornholm, kończąc rejs w Świnoujściu. Tawerna Skipperów jest patronem medialnym rejsu.
Załogantów czeka spotkanie ze Skandynawią - zabytkowe, w całości otoczone średniowiecznymi murami Visby, przepiękny zamek w Kalmarze, więzienna wyspa, a w zasadzie mała skała na Bałtyku - Christianso i znany z niezwykłego mikroklimatu Bornholm ze swoją stolicą Ronne.

W rejsach na Zawiszy mogą brać udział wszyscy. Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego ani uprawnień. I choć Zawisza Czarny to flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego (i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie), nie trzeba być harcerzem, żeby na nim popłynąć.

Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków i wielbicieli. Dzieje się tak dlatego, że każdy kto choć na krótko przebywał na jego pokładzie chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy.Tagi: s/y Zawisza czarny, rejs, żaglowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 January

Joseph Conrad kończy służbę na morzu zejściem ze statku "Adowa", aby potem zająć się pisaniem książek o tematyce marynistycznej.
czwartek, 18 stycznia 1894