TYP: a1

Zawisza Czarny i wyspy Bałtyku

wtorek, 2 sierpnia 2016
Redakcja/MF
Już za kilka dni rusza kolejny rejs s/y Zawisza Czarny. W tym roku żaglowiec porusza się głównie po Bałtyku. Przez siedem dni, od 6 sierpnia Zawisza odwiedzi bałtyckie wyspy - Gotlandię, Olandię, Christianio i Bornholm, kończąc rejs w Świnoujściu. Tawerna Skipperów jest patronem medialnym rejsu.
Załogantów czeka spotkanie ze Skandynawią - zabytkowe, w całości otoczone średniowiecznymi murami Visby, przepiękny zamek w Kalmarze, więzienna wyspa, a w zasadzie mała skała na Bałtyku - Christianso i znany z niezwykłego mikroklimatu Bornholm ze swoją stolicą Ronne.

W rejsach na Zawiszy mogą brać udział wszyscy. Nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego ani uprawnień. I choć Zawisza Czarny to flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego (i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie), nie trzeba być harcerzem, żeby na nim popłynąć.

Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków i wielbicieli. Dzieje się tak dlatego, że każdy kto choć na krótko przebywał na jego pokładzie chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy.Tagi: s/y Zawisza czarny, rejs, żaglowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001