TYP: a1

Zacięty finał Mistrzostw Świata Kobiet w Match Racingu

poniedziałek, 27 września 2010
Weronika Morys
Match Racing26 września zakończyły się Mistrzostwa Świata Kobiet w Match Racingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF. Regaty, w których wzięło udział 20 drużyn, złożonych z utytułowanych zawodniczek z 14 krajów, odbyły się w Newport, w stanie Rhode Island. Zawody odbywają się co roku od jedenastu lat.

Tegoroczne Mistrzostwa należały do jednych z najbardziej zaciętych w historii. Wynik regat rozstrzygnął się dopiero w ostatnim wyścigu. Brytyjka Lucy MacGregor odebrała tytuł dwukrotnej zwyciężczyni regat, Amerykance Sally Barkow. Tym samym tytuł po raz pierwszy powędrował do Wielkiej Brytanii.


MacGregor pokonała w półfinałach Francuzkę Claire Leroy, również dwukrotną zwyciężczynię regat, a następnie zmierzyła się z amerykańskim zespołem prowadzonym przez Barkow. W ostatnim z finałowych wyścigów MacGregor pokonała Barkow i tym samym wygrała całe Mistrzostwa.

O trzecie miejsce zostały rozegrane trzy wyścigi. Pierwszy z nich wygrała Leroy, pokonując Nicky Souter, jednak w dwóch kolejnych zwyciężyła Australijka i to jej przypadło w udziale trzecie miejsce.

W przyszłym roku Mistrzostwa Świata ISAF w Match Racingu odbędą się w australijskim mieście Perth.


Klasyfikacja finałowa:


1. Lucy MacGregor (Wielka Brytania)

2. Sally Barkow (USA)

3. Nicky Souter (Austria)

4. Claire Leroy (Fancja)

5. Genevieve Tulloch (USA)

6. Ekaterina Skudina (Rosja)

7. Renee Groeneveld (Holandia)

8. Katie Spithill (Austria)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942