TYP: a1

Wieści spod żagli: Wiatr i Woda, wiosna coraz bliżej, może dookoła świata lub na Islandię…

piątek, 21 marca 2014
Wiesław Seidler
Wiatr i Woda

To już pierwszy dzień wiosny – kalendarzowej, a z nim naprawdę ma przyjść wiosna prawdziwa. No i z wiosną największe krajowe targi żeglarsko-wodniackie – Wiatr i Woda, w Warszawie, po raz pierwszy na Stadionie Narodowym (miejmy nadzieje, że tym razem nie będzie to „Basen” Narodowy…). Niedawno pisałem o największych w świecie targach żeglarskich w Dusseldorfie – BOOT 2014, potem o największych targach turystycznych ITB Berlin 2014, teraz warto „pożeglować” do Warszawy na…

 

Wiatr i Woda 2014


...czyli już 26. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji, w dniach 3-6 kwietnia br., w Warszawie, po raz pierwszy w „nowym, wielofunkcyjnym obiekcie” – na Stadionie Narodowym (!). Zapowiada się, że dotychczasowy rekord liczby wystawców z Polski i zagranicy – 417 stoisk - zostanie w tym roku pobity, gdyż znacznie zwiększyła się powierzchnia wystawiennicza w porównaniu do Centrum EXPO XXI, gdzie do niedawna odbywały się targi. Ponad 40 tys. odwiedzających targi przyciągać będą najpiękniejsze jachty z całej Europy, najszybsze łodzie motorowe, nowoczesny sprzęt do żeglowania, nurkowania, kajakarstwa, windsurfingu i wędkarstwa, itp., itd… Ponadto dziesiątki pokazów, spotkań z mistrzami i niecodziennych atrakcji dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą i na wodzie. Będą też jak zwykle najważniejsze nagrody branżowe, w tym Jacht Roku, Gwoździe Targów i inne. Nowością będzie impreza towarzysząca - równolegle odbywający się także na Stadionie Narodowym Salon Turystyczny PODRÓŻE, z przeglądem krajowych i zagranicznych ofert wypoczynku, m.in. na wodzie.
Sputnik 2014


Warto dodać, że oficjalnym Partnerem Targów jest Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, który na wystawie będzie miał stoisko z prezentacją swej oferty. Trzeba więc tam być…

Wiosenne Wykłady także w Szczecinie


Po udanych spotkaniach w Gdyni i Warszawie zawitają do Szczecina, już w najbliższą sobotę, 22 bm., od godz. 11.00, w Camping Marinie, czyli w „Tawernie pod Zardzewiałą Kotwicą”. Prelekcje – wstęp wolny (!) - są doskonałą okazją do odświeżenia wiedzy żeglarskiej. Kolejne spotkanie odbędzie się jeszcze 29 marca w Poznaniu (więcej na nauticanord.pl/2014/02/wiosenne-wyklady-2014/).

„Sputnikiem” na morza i oceany


Z Kamienia Pomorskiego, wokół świata! Przygotowania do wielkiego rejsu „Sputnikiem” dookoła Ziemi” już prawie na finiszu! Do niezwykłej wyprawy kamieńskiej załogi zostało już tylko kilka tygodni, na szczęście tegoroczna łagodna zima sprzyjała pracom remontowym. Lifting 40-letniego „Shipmana 28” przed czteroletnią wieloetapową epopeją zaczął się na dobre w listopadzie i udało się już wykonać większość zaplanowanych zadań. Kapitan jachtu i pomysłodawca wyprawy, Mateusz Stodulski, jest optymistą - Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie, w pierwszych dniach maja wyruszymy spod molo w Kamieniu Pomorskim w wymarzony rejs dookoła świata… Trzymamy
kciuki!!!

Z Martą wokół Islandii


Kpt. Marta Sziłajtis-Obiegło serdecznie zaprasza na pokład, w następną etapową wyprawę żeglarską, tym razem dookoła Islandii! - Startujemy już w długi weekend majowy! Odwiedzimy dziewięć krajów, pokonamy trzy kanały, w sumie ponad 8 tys. Mm. Odwiedzimy potwora z Loch Ness, lodowcowe zatoki Islandii, norweskie fiordy i zieloną Irlandię. Weźmiemy udział w Tall Ships Regatta, przepłyniemy Kanał Kaledoński, a jesienią wrócimy na Bałtyk. Szczegóły na www.oceanprzygody.pl.

„Mantrą” na regaty


Mantra Sailing Team ogłasza nabór załóg regatowych dla dwóch nowych jachtów typu „mantra 7000”. Zapraszają żeglarzy z doświadczeniem, w wieku do 35 lat, do uczestniczenia w intensywnym programie regatowym w sezonie 2014 i następnych. Zebranie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 22 bm. w Szczecinie. Więcej informacji: andrzej.arminski@mantra-yachts.com.

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942