TYP: a1

Widowiskowe regaty katamaranów „Trzy Mola” w Sopocie

piątek, 9 czerwca 2017
Informacja prasowa/Ewa Górska

10 i 11 czerwca w Sopocie odbędą się Regaty Katamaranów „Trzy Mola” w ramach Pucharu Polski Katamaranów 2017. W sobotę przed wyścigami o godz. 11.30 odbędzie się parada katamaranów przy sopockim molo. Wyścigi rozpoczną się w sobotę od godz. 12.00, a w niedzielę o 11.30. Trasa regat ustawiona będzie w pobliżu molo w Sopocie, więc rywalizacja będzie doskonale widoczne z molo oraz sopockich plaż. Zapraszamy do kibicowania!

[t][/t] [s]Fot. UKS Navigo[/s]

Tegoroczny sezon regatowy rozpoczął się bardzo dobrze. Dopiero początek czerwca, a my już jesteśmy po dwóch udanych imprezach polskich i doskonałym występie naszych zawodników na arenie międzynarodowej. W ostatni weekend Jakub Surowiec (UKS Navigo Sopot) wygrał prestiżowe regaty A-class European Spring Championship 2017 na jeziorze Garda, a pozostali startujący Polacy zaprezentowali się również dobrze, zajmując bardzo dobre miejsca w pierwszej piętnastce: Tymoteusz Bendyk (UKS Navigo Sopot) - 6. miejsce, Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) – 10., Marcin Kamiński (UKS Navigo Sopot)  - 11. i Michał Korneszczuk (Yacht Club Gdańsk) 15.” - mówi komandor klubu Jacek Noetzel. - „Nasz klub jest organizatorem i gospodarzem Mistrzostw Świata Katamaranów klasy A w sierpniu, więc większość naszych działań jest podporządkowana temu wydarzeniu. Do regat zgłosiło się już ponad 120 zawodników, a jeszcze 2 miesiące do imprezy. Wśród nich światowa czołówka żeglarska - wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i żeglarze rywalizujący w Pucharze Ameryki. Staramy się przygotować do tych regat jak najlepiej, dlatego każde zawody w Sopocie są potrzebne, aby „ujarzmić” nasz akwen. Nasi zawodnicy od lat stanowią czołówkę zawodników A klasy, jednak na naszym własnym akwenie musimy dać z siebie wszystko i pokazać na co naprawdę nas stać :).”

Regaty „Trzy Mola” to kolejna impreza bogatego sezonu regatowego 2017 po regatach Sopot Catamaran Cup i Puchar PZŻ w maju. Dla kadry regatowej juniorów klasy Hobie Cat 16 "Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot" będą kolejnymi regatami treningowymi do regat eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2017, które odbędą się w grudniu w Chinach. Pierwsze eliminacje do MŚ odbyły się podczas Pucharu PZŻ klas nieolimpijskich w Krynicy Morskiej, kolejne będą w lipcu w Volvo Gdynia Sailing Days i ostatnie w sierpniu, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pucku.

 

Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Weźmie w nich udział ponad 35 dwukadłubowych jednostek: katamarany klasy A, F18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie 6 wyścigów dla każdej klasy.

 

Kolejne regaty katamaranów w sezonie 2017 organizowane przez UKS Navigo Sopot:

15-17.08. Mistrzostwa Polski katamaranów klasy A

19-26.08. Mistrzostwa Świata katamaranów klasy A

23-24.09. Puchar UKS Navigo, Mistrzostwa Polski F18 i Open

Tagi: regaty, katamarany, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June