TYP: a1

W najbliższy weekend regaty Energa Sailing Cup w Krakowie

środa, 5 czerwca 2013
Informacja prasowa
W dniach 8-9 czerwca br., w Krakowie, odbędą się trzecie regaty z cyklu Energa Sailing Cup. Zawodnicy będą rywalizować w 7 kategoriach: Optimist gr. „A” i „B”, Laser Radial, Laser 4,7, Europa, Ok-Dinghy, Cadet, Omega Open.

Regaty nad Zalewem Bagry Wielkie rozpoczną się w sobotę (8.06) o godzinie 10:30. Żeglarze będą walczyć o tytuł Mistrza Małopolski a zawodnicy rywalizujący w klasie Optimist gr. „A” o punkty w klasyfikacji końcowej cyklu Energa Sailing Cup.

Organizatorzy regat zaplanowali dla uczestników wiele dodatkowych atrakcji m.in.: zwiedzanie Starego Krakowa, imprezy towarzyszące na przystani Klubu oraz koncert muzyczny grupy NORTH LLAMAS & 100cp czyli Kuba i przyjaciele. Chętni będą mogli wziąć udział w meczu siatkówki. Zakończenie regat planowane jest na godzinę 16:00 w niedzielę.

Energa Sailing Cup to cykl regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Do tej pory zawody odbyły się już w Giżycku (17-19.05) oraz w Kamieniu Pomorskim (30.05-1.06). Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w utworzonym programie stypendialnym ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie oraz regatach znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924