TYP: a1

W czwartek rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup w Kamieniu Pomorskim

środa, 29 maja 2013
Informacja prasowa
30 maja br. na wodach zalewu kamieńskiego, rozpoczną się kolejne regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Regaty w Kamieniu Pomorskim zakończą się w sobotę.

Zawody na zalewie kamieńskim rozpoczną się w czwartek o godzinie 10:00. Młodzi żeglarze, poza zwycięstwem w regatach, będą walczyli o punkty w cyklu Energa Sailing Cup a także o awans do Mistrzostw Świata i Europy oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Optimist. Zawody potrwają trzy dni. Zakończenie regat jest planowane na godzinę 15:00 w sobotę.

Regaty w Kamieniu Pomorskim są drugimi zawodami z cyklu Energa Sailing Cup. Pierwsze odbyły się w dniach 17-19.05 w Giżycku. Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w utworzonym programie stypendialnym ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie oraz regatach znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001