TYP: a1

W czwartek rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup w Kamieniu Pomorskim

środa, 29 maja 2013
Informacja prasowa
30 maja br. na wodach zalewu kamieńskiego, rozpoczną się kolejne regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Regaty w Kamieniu Pomorskim zakończą się w sobotę.

Zawody na zalewie kamieńskim rozpoczną się w czwartek o godzinie 10:00. Młodzi żeglarze, poza zwycięstwem w regatach, będą walczyli o punkty w cyklu Energa Sailing Cup a także o awans do Mistrzostw Świata i Europy oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w klasie Optimist. Zawody potrwają trzy dni. Zakończenie regat jest planowane na godzinę 15:00 w sobotę.

Regaty w Kamieniu Pomorskim są drugimi zawodami z cyklu Energa Sailing Cup. Pierwsze odbyły się w dniach 17-19.05 w Giżycku. Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców będzie udział w utworzonym programie stypendialnym ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie oraz regatach znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942