Snowsail 2014 za nami

wtorek, 11 marca 2014
Informacja prasowa
W sobotę, 8 marca 2014 r odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL.

Tym razem w Świeradowie Zdroju na stoku Ski&Sun na nartach i snowboardzie ścigali się miłośnicy żagli i motorówek. Impreza rozpoczęła się już w piątek wspólnym szusowaniem i spotkaniem. Na zawody, które odbyły się w czterech kategoriach wiekowych przyjechało z całej polski 75 zawodników oraz liczne grono osób towarzyszących. Trasa zawodów pozwalała na uczestnictwo w zawodach zarówno początkującym (najmłodsza uczestniczka miała sześć lat!), jak i bardziej zaawansowanym. Konkurencją dodatkową były "Zawody kapitańskie o złoty dzwon" w obu dyscyplinach.

Mimo ofensywy wiosny, ośrodek Ski&Sun stanął na wysokości zadania i zachował dla nas śnieg. Profesjonalnie przygotowana trasa slalomu i elektroniczny pomiar czasu pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników, a wspaniała atmosfera środowiskowego spotkania sprawiły, że tegoroczny Snowsail po raz kolejny zapadnie w pamięć wszystkich uczestników. Zgodnie bowiem z intencją organizatorów, szkoły żeglarstwa 4winds z Gdyni, SNOWSAIL to nie tylko twarda sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Po zawodach w restauracji na górnej stacji gondoli odbyła się biesiada i koncert szantowy zespołu "Może i My". Nie skończyło się na jednym bisie.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą atmosferę. Zapraszamy ponownie za rok!

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Polski Związek Żeglarski, International Sailing Schools Association, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polski Związek Snowboardu, Polski Związek Narciarski, a także Prezydent Gdyni oraz Burmistrz Świeradowa.

Sponsorzy i partnerzy zawodów, w tym Maxus czarter, Skyboat, Henri Lloyd, Smart, V-Ships, Eljacht, Bergsport, Active Wear, Lusti, Marina Gliwice, Hornet, Dalpol, Hi-Mountain, Code Zero, Borga, Schronisko Samotnia, Ema Hochshultz, a także Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow i Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski dołożyli wszelkich starań, aby zimowa rywalizacja żeglarzy i motorowodniaków uwieńczona została cennymi nagrodami. Dzięki ich hojności, nikt nie wyszedł z pustymi rękami! Wśród nagród znalazły się między innymi czartery jachtów, sztormiaki, odzież sportowa, publikacje nautyczne, vouchery na zakup nart, torby żeglarskie, impregnaty do odzieży technicznej, rejsy.

Serdecznie dziękujemy.
Kpt. Krzysztof Piwnicki


Wyniki

NARTY
Kategoria dziewczynek 0-12 lat
1. Ania Grzesiak
2. Martyna Dżugaj
3. Agata Kopytko

Kategoria chłopców 0-12 lat
1. Jakub Brodziński
2. Maks Denis
3. Jan Kiełkiewicz

Kategoria dziewcząt 12-15 lat
1. Zuzanna Wierzbicka
2. Oliwia Kapral
3. Weronika Wierzbicka

Kategoria chłopców 12-15 lat
1. Bartosz Wałczyk
2. Jakub Kopeć
3. Jakub Denis

Kategoria dziewcząt 15-18 lat
1. Martyna Gruntkowska
2. Monika Sosnowska

Kategoria kobiet 18+
1. Magda Brodzińska
2. Dorota Jeziorowska
3. Maria Kurant

Kategoria mężczyzn 18+
1. Łukasz Ejsymont
2. Krzysztof Jeziorowski
3. Krzysztof Skowronek

SNOWBOARD
Kategoria dziewczynek 0-12 lat
1. Ania Grzesiak

Kategoria chłopców 0-12 lat
1. Jan Kiełkiewicz
2. Szymon Kuzikowski

Kategoria chłopców 12-15 lat
1. Jakub Denis

Kategoria dziewcząt 15-18 lat
1. Wiktoria Wysoczańska

Kategoria kobiet 18+
1. Marta Grzesiak
2. Maria Kurant

Kategoria mężczyzn 18+
1. Michał Kurant
1. Bolesław Ejsymont
2. Marek Kurant
3. Michał Kasprzak

Złoty dzwon w kategorii narty – Rafał Sosnowski
Złoty dzwon w kategorii snowboard – Wojciech Krystosiak


TYP: a3
0 0
Komentarze