TYP: a1

Velux 5 Oceans - tryb ukryty

środa, 30 marca 2011

Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
W czwartym etapie regat najważniejsza jest taktyka, a zatem w celu  ich uatrakcyjnienia organizatorzy wprowadzili ciekawą innowację. W drodze do Charleston zawodnicy będą mogli korzystać z "trybu ukrytego" i stać się na 24 godziny niewidoczni dla obserwatorów i rywali.


Z tej możliwości każdy z zawodników będzie mógł skorzystać dwukrotnie w trakcie etapu, pod warunkiem, że nie będzie to pierwsze 48 godzin wyścigu ani ostatnie 500 mil przed metą. W momencie, gdy skipper zadecyduje o przejściu w tryb ukryty, jego pozycja na interaktywnej mapie regat zostanie zamrożona na jedną dobę.

Dyrektor Regat, David Adams, mówi tak: "Możliwość przejścia w tryb ukryty sprawi, że ten etap będzie jeszcze ciekawszy niż wcześniejsze. Przed zawodnikami bardzo wiele decyzji taktycznych. Bardzo ciekawe będzie to, jakich wyborów będą dokonywać po drodze i w których momentach zdecydują się na skorzystanie z ukrycia. Moim zdaniem dzięki tej możliwości wyjątkowo zacięta rywalizacja, jaka ma miejsce w obecnej edycji regat VELUX 5 OCEANS nabierze nowego wymiaru."

Źródło: www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze