TYP: a1

Velux 5 Oceans - trudne warunki pogodowe, Gutek na prowadzeniu

środa, 22 grudnia 2010
Weronika Morys
onEdition
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com


Już od początku drugiego etapu okołoziemskich regat Velux 5 Oceans zawodnicy muszą zmagać się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Chociaż chcieliby jak najszybciej znaleźć się w strefie silnych wiatrów zachodnich, na razie płyną w strefie wyżu, który przynosi im na przemian cisze, szkwały, burze i wiatry z południowego wschodu, a więc z kierunku przeciwnego niż pożądany.
Sytuację dodatkowo utrudnia występujący w tym rejonie ciepły Prąd Agulhas. Płynie on wzdłuż wschodniego wybrzeża południowej Afryki w kierunku południowo-zachodnim, czyli przeciwnym do celu rejsu, jakim jest nowozelandzkie Wellington. Wszyscy skipperzy są sfrustrowani pogodą i chcieliby jak najszybciej znaleźć się w “ryczących czterdziestkach”, ale na razie jest to niemożliwe.

W ciągu ostatnich 24 godzin najszybszy był Zbigniew Gutkowski, dzięki czemu wysunął się na pierwsze miejsce i prowadzi stawkę. 26 Mm za nim płynie Brad Van Liew. Christophe Bullens, który musiał zawrócić z powodu problemów ze sterem, w sobotę rano dotarł do Kapsztadu i rozpoczął naprawy na swoim jachcie "Five Oceans of Smiles Too".

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com

Powiązane:
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967