TYP: a1

Velux 5 Oceans - rozpoczęcie drugiego etapu już jutro

sobota, 11 grudnia 2010
Weronika Morys
onEditionTylko kilkanaście godzin dzieli nas od startu kolejnego etapu okołoziemskich regat samotników Velux 5 Oceans. Drugi etap regat to trasa z Cape Town w RPA do nowozelandzkiego Wellington, która będzie liczyć około 7 000 mil morskich. Organizatorzy przewidują, że będzie to bardzo trudny etap.

Pięciu zawodników czeka spotkanie z silnymi wiatrami, niskimi temperaturami, ogromnymi falami i górami lodowymi. Żeglarstwo w tej części świata było zawsze nie lada wyzwaniem dla skipperów Velux 5 Oceans. W trakcie poprzednich wyścigów to właśnie tutaj wydarzyło się najwięcej wypadków.

A jaka pogoda czeka sterników pierwszego dnia? Zdaniem meteorologów na zachód od Cape Town rozbudowuje się duży wyż. Do niedzieli wyż uformuje pas a południowo-wschodni wiatr przybierze na sile. Oznacza to, że zawodnicy będą mieli dobre warunki startu.Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com

Powiązane:
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883