TYP: a1

Velux 5 Oceans - niesamowita końcówka trzeciego etapu

piątek, 4 marca 2011
Weronika Morys
Velux5Oceans
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Polski skipper Zbigniew Gutkowski zajął drugie miejsce w trzecim etapie okołoziemskich regat samotników Velux 5 Oceans. Finał etapu dostarczył wielu emocji, a zacięta walka o drugie miejsce trwała do ostatnich sekund - dosłownie. Trzeci na mecie Chris Stanmore-Major przegrał z Polakiem o zaledwie 40 sekund!


"Gutek żegluje swoim jachtem niesamowicie" - skomentował Stanmore-Major. "Popełniłem błąd, wyprzedził mnie, szkoda, ale takie są regaty. W tym etapie udowodniłem jednak, że mam szybką łódź i wiem, o co chodzi" - dodał.

Zaledwie godzinę później na mecie zameldował się czwarty i ostatni zawodnik regat Derek Hatfield. Sprawia to, że finał tego etapu staje się wydarzeniem nieprawdopodobnym i przechodzi do historii regatowych zmagań na trasie dookoła świata. Czterech zawodników po pokonaniu więcej niż 6 000 mil morskich w drodze przez Ocean Południowy i wokół przylądka Horn dopływa do mety w mniej niż 48 godzin, a ostatnia trójka na przestrzeni niecałych 80 minut.

Czwarty, przedostatni już etap wyścigu rozpocznie się 27 marca i będzie prowadził do Charleston w Południowej Karolinie.

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967