TYP: a1

Velux 5 Oceans - niesamowita końcówka trzeciego etapu

piątek, 4 marca 2011
Weronika Morys
Velux5Oceans
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Polski skipper Zbigniew Gutkowski zajął drugie miejsce w trzecim etapie okołoziemskich regat samotników Velux 5 Oceans. Finał etapu dostarczył wielu emocji, a zacięta walka o drugie miejsce trwała do ostatnich sekund - dosłownie. Trzeci na mecie Chris Stanmore-Major przegrał z Polakiem o zaledwie 40 sekund!


"Gutek żegluje swoim jachtem niesamowicie" - skomentował Stanmore-Major. "Popełniłem błąd, wyprzedził mnie, szkoda, ale takie są regaty. W tym etapie udowodniłem jednak, że mam szybką łódź i wiem, o co chodzi" - dodał.

Zaledwie godzinę później na mecie zameldował się czwarty i ostatni zawodnik regat Derek Hatfield. Sprawia to, że finał tego etapu staje się wydarzeniem nieprawdopodobnym i przechodzi do historii regatowych zmagań na trasie dookoła świata. Czterech zawodników po pokonaniu więcej niż 6 000 mil morskich w drodze przez Ocean Południowy i wokół przylądka Horn dopływa do mety w mniej niż 48 godzin, a ostatnia trójka na przestrzeni niecałych 80 minut.

Czwarty, przedostatni już etap wyścigu rozpocznie się 27 marca i będzie prowadził do Charleston w Południowej Karolinie.

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 maja

Na gdyńskim cmentarzu w Witominie odbył się pogrzeb Ludwika Vogta, który początkowo studiował na krakowskiej AGH, później ukończył Wydział Nawigacji WSM w Gdyni, pełniąc obowiązki szefa AKM WSM. Przez parę lat był członkiem Zarządu YKP Gdynia, aby potem z
niedziela, 2 maja 2004
XXXVI Sejmik PZŻ nadaje godność Członka Honorowego PZŻ Juliuszowi Sieradzkiemu.
wtorek, 2 maja 1995
Mike Golding ustanawia rekord okrążenia świata ze wschodu na zachód bez zawijania do portów na "Group 4" (wynik 167 dni, 7 godzin, 42 minuty, 54 sekundy).
poniedziałek, 2 maja 1994
Adam Jasser zdobywa patent kapitański.
piątek, 2 maja 1980
Zwodowano szkuner "America", który następnie wygrał regaty dookoła wyspy Wight; od nazwy tego żaglowca pochodzi nazwa najstarszych regat świata - Pucharu Ameryki. Od tamtego czasu zbudowano cztery repliki szkunera, z których najbardziej znana jest ta z 19
piątek, 2 maja 1851