TYP: a1

Velux 5 Oceans - niesamowita końcówka trzeciego etapu

piątek, 4 marca 2011
Weronika Morys
Velux5Oceans
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Polski skipper Zbigniew Gutkowski zajął drugie miejsce w trzecim etapie okołoziemskich regat samotników Velux 5 Oceans. Finał etapu dostarczył wielu emocji, a zacięta walka o drugie miejsce trwała do ostatnich sekund - dosłownie. Trzeci na mecie Chris Stanmore-Major przegrał z Polakiem o zaledwie 40 sekund!


"Gutek żegluje swoim jachtem niesamowicie" - skomentował Stanmore-Major. "Popełniłem błąd, wyprzedził mnie, szkoda, ale takie są regaty. W tym etapie udowodniłem jednak, że mam szybką łódź i wiem, o co chodzi" - dodał.

Zaledwie godzinę później na mecie zameldował się czwarty i ostatni zawodnik regat Derek Hatfield. Sprawia to, że finał tego etapu staje się wydarzeniem nieprawdopodobnym i przechodzi do historii regatowych zmagań na trasie dookoła świata. Czterech zawodników po pokonaniu więcej niż 6 000 mil morskich w drodze przez Ocean Południowy i wokół przylądka Horn dopływa do mety w mniej niż 48 godzin, a ostatnia trójka na przestrzeni niecałych 80 minut.

Czwarty, przedostatni już etap wyścigu rozpocznie się 27 marca i będzie prowadził do Charleston w Południowej Karolinie.

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930